Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki potrzebuje kupic jak najszybciej laptopa. Zastosowanie internety i ogolnie takie, takie; programowanie, wirtualizacja no i czasem granie w niedziele. Budzet do 4.000 zl. Z wymagań "życiowych": dobra wydajność, dobra jakość wykonania, fajna klawiatura (najlepiej taka jak np. w nowych Thinkpadach :heartpump: albo taka jak w Probooku), cicha kultura pracy (mowa oczywiście w przypadku mało obciążających zastosowań), WIFI w standardzie 5GhZ. Miło by było gdyby miał podświetlaną klawiaturę, dysk SSD oraz system operacyjny - te rzeczy są opcjonalne.

Moje typy:
-> Dell Insprion 7577
-> HP Pavilion Gaming*
-> HP Omen 15*
-> Lenovo Legion Y530

* Mam voucher obnizajacy cene laptopow HP, wiec bardziej one sa mile widziane ( ͡ ͜ʖ ͡)

Co o tych typach sadzicie, ktory z nich bedzie najlepszy? [P.S. Sorry za brak polskich znakow :( ]

#laptopy #pustulkowelaptopy #komputery #it
  • 7
@hit_malinowy: Stałem przed podobnym wyborem kilka miesięcy temu. Z HP jeszcze masz HP Power Gaming (ale jest gorszy niż omen i pavilion gaming).
Ja właśnie miałem wziąć coś tańszego na początku (też z voucherem), ale Power Gaming wydał mi się słabo wykonany, omen i pavilion gaming nie podobał mi się z wyglądu.
Wziąłem y530 (ze względu na oferowaną przez lenovo gwarancję i klasyczny wygląd laptopa).

Grać dużo nie gram, ale csgo,
@Scorpio412 a jak wygląda sprawa z throttlingiem, bo gdzieś czytałem że jak jest mocno obciążony to spada taktowanie koło 1 Ghz.
Właśnie zastanawiam się nad Legionem, tylko podobno jest kiepski serwis Lenovo, no i za tą cenę nie mam Windowsa, który przy grach jest bardziej wskazany niż Linux.

Najbardziej podoba mi się HP Pavilion Gaming, ale podobno przy mocnym obciążeniu temperatury dochodzą prawie do 92 stopni :-/ Omen tak średnio na jeża