Wpis z mikrobloga

Oto zestawienie kosztów utrzymania małego dziecka w ciągu pierwszych 6 miesięcy jego życia. Początkowe koszty są największe, trzeba kupić całą wyprawkę. W późniejszym okresie wydatki stabilizują się i głównym kosztem staje się chemia - pampersy, kremy, podkłady, chusteczki, etc. Z tego powodu rozbiłem podsumowanie na dwie części.

Wiadomo, że można kupować produkty droższe i tańsze. W naszym przypadku sprzęty są raczej ze średniej / czasem wysokiej półki. W założeniu te rzeczy mają służyć dwójce dzieci, więc nie mogą być słabej jakości.

Przykładowo:
Wózek 2 w 1 - 2000
Fotelik z bazą - 1200
Meble do pokoju - 2000
Dodatkowe łóżeczko na kołach - 800
Leżaczek - 450 (używany OLX)

Chemia - tu nie ma kompromisów, kupujemy produkty naszym zdaniem najwyższej jakości (polecam blog Srokao).

Jeśli chodzi o ubranka to pierwsze dwa rozmiary kupiliśmy nowe z sieciówek typu H&M, Smyk czy Babies'r'us, wszystko co później - OLX. Zabawki tak samo, pierwsze nowe, kolejne OLX.

Mleko - pierwsze 6 miesięcy karmienie piersią, później - mleko modyfikowane, słoiczki - HiPP.

Chciałbym dodać, że tak wyglądają koszty w naszym przypadku. Jestem pewien, że odpowiednio dobierając produkty i kupując większość rzeczy używanych na OLX można te koszty znacznie obniżyć. To samo działa w drugą stronę. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić zestaw mebelków za 15k, wózek za 7k, ubranka tylko nowe z prestiżowych marek.

Do spisywania kosztów życia używamy aplikacji Spendee. ( ͜͡ʖ ͡€)

#dziecko #dzieci #budzetdomowy #pieniadze #madki
Rajker - Oto zestawienie kosztów utrzymania małego dziecka w ciągu pierwszych 6 miesi...

źródło: comment_bgaCWJGEMFKlWyEk6IiZ0xzsSzxtgvHt.jpg

Pobierz
  • 26
Jeśli chodzi o ubranka to pierwsze dwa rozmiary kupiliśmy nowe z sieciówek typu H&M, Smyk czy Babies'r'us, wszystko co później - OLX. Zabawki tak samo, pierwsze nowe, kolejne OLX.


@Rajker: polecam lidlowe ubranka Lupilu. Dobra jakość, dobra cena.
W smyku płaci się nie za jakość, a często za metke. Równie dobre, a o połowę tansze sa ubranka firm oscar, robik.

Mleko - pierwsze 6 miesięcy karmienie piersią, później - mleko modyfikowane,
@agaja: Większość ubranek teraz z OLX bierzemy. Dziecko to założy kilka razy i wyrośnie. Lupilu oczywiście znamy i też jak się coś ładnego trafi to bierzemy przy okazji zakupów. Pozostałych wymienionych marek nie znam. Dzięki!

Jeśli chodzi o karmienie to nie było wyjścia, ale nie będę wchodził w szczegóły.

Słoiczki z hippa są wygodne, szybkie i dobrej jakości. Jak mogę kupić żonie trochę czasu to to robię.

Mamy dwa łóżeczka, jedno
Rajker - @agaja: Większość ubranek teraz z OLX bierzemy. Dziecko to założy kilka razy...

źródło: comment_vCdrnXbCNhkbimZKZJaHv97fyW2BWN5P.jpg

Pobierz
Wózek 2 w 1 - 2000

Fotelik z bazą - 1200

Meble do pokoju - 2000

Dodatkowe łóżeczko na kołach - 800

Leżaczek - 450 (używany OLX)


@Rajker: Sporo

Ja też nie szczypiąc się w kupowanie badziewia zapłaciłem:
Wózek 3 w 1 - 1350
Fotelik - 900
Meble do pokoju - 2000 (łóżeczko, komoda z przewijakiem, fotel)
Dodatkowe łóżeczko na kołach (kołyska + materac) - 300
Leżaczek - sam się dostał
@acidd: ale ja przecież nie pisze "wstretna wyrodna matka" :p @Rajker: w żadnym wypadku nie chciałam żony osadzac, co to to nie. Ja juz tu tak bardziej dywagowalam o kosztach ogolnych
Jeśli wchodzą względy,ze trzeba odstawić mimo wszystko to dyskusji nie ma, to jasna sprawa.

Co do sloiczkow - jadles kiedyś? :D ja probowalam i uznaliśmy, że nie ma porownania nawet do domowej zupki. Ale no co kto lubi juz,
Spoko sa tez z tesco,auchana, pepco nieraz - w wielu sklepach serio płaci się wyłącznie za markę

Dokładnie, rodzic jest idealnym klientem bo zrobi wszystko, żeby jego dziecko miało jak najlepiej. Czym czasem krzywdzimy siebie i dziecko.

@Fulleks: potwierdzam. Tyle, że jakoś dady dobre moim zdaniem sa id trojek, mniejsze jakoś gorzej chlona (zwłaszcza plynna frakcje kupy :p)

Używałem od trójek wiec chyba dobrze trafiłem :)
@agaja: Jasne, nie ma problemu :).

Słoiczki - młodemu smakuje, a żona nie musi spędzać dodatkowego czasu w kuchni na gotowaniu. Na razie zostaniemy przy tej opcji.

Ogromną większość chemii / leków kupujemy w aptece gemini, wygodnie i tanio. Babydream z rossmanna - chyba połowa chemii z tego miejsca idzie. Chusteczek nawilżanych nie stosujemy, tylko owalne waciki z rossmanna + przegotowana ciepła woda z termosu zawsze stoi przy przewijaku. Pampersy zmieniliśmy
@Rajker:
U mnie w rodzinie ubranka i cześć sprzętów, zabawki krążą w miarę potrzeb pomiędzy kolejnymi kuzynami. Małe dzieci rosną na tyle szybko, że zanim jakieś ubranko się zniszczy to spokojnie obleci 3-4 gówniaki, a każdy dokupuje mimo kolejne więc za bardzo ich nie ubywa. Świetny system bo każdy oszczędza masę kasy.
@Rajker: ile kosztują te waciki?
My bierzemy z biedry duże, wychodza najtaniej, a co jakiś czas bywaja promocje - kiedyś mąż kupił chyba ze dwa, czy trzy kartony :D teraz już idzie tego dużo mniej, wiec jeszcze mamy zapas w szafkach :p ale ponoć spojrzenia były bezcenne, gdy stal z tym w kolejce :D nam na samym początku położna poradzila,żeby z takimi rzeczami szukać "normalnych" produktów,bo ze dla dzieci jest dużo