Wpis z mikrobloga

W Polsce panuje mit, że medyczna to samo CBD z prawie brakiem THC i ci ludzie wszędzie to powielają...
Dlatego chcę wam to ułatwić i pomóc zrozumieć, że obecna "medyczna" marihuana w aptekach klepie lepiej niż osiedlowa zwykła ( ͡° ͜ʖ ͡°) Informacje pochodzą z rządowego Rejestru Medycznego i są dostępne do wglądu publicznego.

Nazwa produktu: Cannabis sativa L., Red No 2

Moc: zawartość delta-9-tetrahydrokannabinolu (THC): 19% (nie mniej niż 17,1% i nie więcej niż 20,9%) oraz kannabidiolu (CBD): nie więcej niż 1%

Podmiot odpowiedzialny: Spectrum Cannabis Polska Sp. z o.o.

Źródło: https://sf.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/ProduktSzczegoly.aspx?id=40867

#ciekawostki #medycznamarihuana #marihuana #wykopjointclub #medycyna

  • 18
@RedBulik: Wszystko zeszło w pierwszych dniach, cały sprowadzony zapas. Ogólnie czeka na to gdzieś ze 100 tys. ludzi, a sprowadzili ilość na maks. 500 osób. Można nabyć głównie w Koninie i Poznaniu, reszta Polski to mission impossible zwłaszcza jeśli rządzi tam PiS.
@Kowal94: faktem jest, ze popyt jest ogromny - pomijając jeszcze apteki które odmawiaja chorym sprowadzania co jest gigantycznym absurdem ;) Jako ciekawostke powiem, ze "5" która u mnie w marży aptecznej to około 400zł, natomiast 10, kosztuje jedynie +/- 150zł więcej, więc nie mam pojęcia jak oni to liczą xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kowal94: no co chwilę jacyś mędrcy na forach poprawiają że hehe źle piszecie , 19% cbd xd
Kiedy zielsko z CBD jest legalne od dawna i bez żadnych recept, ale z kolei THC też ma zastosowanie medyczne
@stjimmy: Przykładowo "CBN" powstaje przy degradacji THC i z siewnych tych legalnych go nie uzyskasz, a ma wiele właściwości medycznych. Mów co chcesz, ale te legalne nie są w pełni medyczne. Promują je tylko, dlatego by ludzi nie ciągnęło do zwykłych. Sam CBN ma 10% mocy psychoaktywnej THC, dlatego choć jest legalny nigdzie nie dostaniesz go w dużej ilości (ma znacznie słabsze działanie więc dawkowanie go jest znacznie wyższe).
@Kowal94: Susz jeszcze z pierwszej dostawy jest w aptekach. Media lubia podsycac newsy i tak bylo w tym przypadku. Pierwsza dostawa rozeszla sie w blyskawicznym tempie z hurtowni co bylo chyba do przewidzenia kiedy wiele aptek w calej Polsce wprowadzilo to do obrotu, susz byl i jest normalnie dostepny w sprzedazy.