Wpis z mikrobloga

Dobra, nie rozumiem mojego organizmu. Liczę na pomoc #mikrokoksy
Od początku roku (poza pierwszymi 1.5 tygodniami kiedy waga stała w miejscu bo nie trzymałem diety - zdarzało mi się podjeść orzechy/migdały).
Szybko ogarnąłem co jest 5 i odpuściłem to. Od tamtego momentu twardo, skrupulatnie trzymałem michę około 1600kcal.
W ciągu tygodnia mam 6 treningów, głównie ciężkie, godzinne rozbiegania i basen, dokładam też 3 razy w tygodniu ćwiczenia siłowe.
Według Polara spalam około 20Mcal tygodniowo, co daje średnią ciut poniżej 3Mcal dziennie.
Tak, wiem że zbyt mocno, ale chciałem szybko pozbyć się tego co mi zalega po świętach i urlopie (skoczyłem z 62kg do nieco ponad 67kg...).
Od miesiąca waga praktycznie stoi w miejscu (okolice 64kg). Coś tam drga w jedną lub drugą stronę, ale ogólnie bez takich zmian których bym się spodziewał.
W czym może być problem?

A, wzrost: 173cm.

#mikrokoksy
  • 16
@Estetykatopodstawa: Nie, nie jestem.

9 treningów to nie, no bez przesady, na tyle to ja nie mam energii.
9h w tygodniu wychodzi.
(3h pływania, około 3h biegania - tempówki 3-2-1 i interwały, pozostałe to core, ćwiczenia siłowe głównie z hantlami i sztangami), rozciąganie).

Mam siedzącą pracę, więc przez większość dnia nie ruszam się.

Mogę podrzucić screenshoty z przykładowego dnia, ale no, niewiele to chyba pomoże.
Po prostu nie rozumiem skąd ten
@p3sman: Sporo warzyw, trochę kurczaka, kasza, ryż, serki wiejskie, z braku czasu warzywa na patelnię.
Zazwyczaj około 130g białka w ciągu dnia, reszta głównie wunglami.

No chyba że pytałeś o to skąd ten próg - jak pisałem, mam siedzącą pracę, uznałem że spróbuję z tym i zobaczę w jakim tempie spada. Planowałem, że jeżeli więcej niż 0.8-1kg/tydzień to podbiję.
@151346136: @MrGalosh: @Estetykatopodstawa:

Robię podsumowanie tygodnia na 2k kcal, może kogoś zainteresuje temat i/lub podpowie co mogę robić źle.
Najpierw wrażenia: ogólnie czuję się ciut lepiej/nie odcina mnie tak szybko, wróciła codzienna 'dwójeczka' i jest zdecydowanie łatwiej psychicznie wiedząc że mam wyższy limit i nie muszę ostro kombinować żeby było i smacznie i różnorodnie i w limicie. To tyle z pozytywów.
Z negatywów - mam wrażenie że przytyłem, głównie
Pobierz Wyrewolwerowanyrewolwer - @151346136: @MrGalosh: @Estetykatopodstawa: 

Robię podsu...
źródło: comment_4i2bF69tpjaf9otS5aVwTE5iYHCLtO5Z.jpg
@Estetykatopodstawa: @p3sman: @MrGalosh:
Ok, myślę że mogę już wrzucić pierwsze spostrzeżenia konkretniejsze.
Jadąc od 14.02 na 2000 kcal, tłuszczach w okolicach 40%, reszta zazwyczaj po równo lub na korzyść białek przytyłem ponad 2kg (mówię ponad, bo 2kg pokazała mi dziś waga, ale wczoraj byłem na basenie i w saunie i czuję się odwodniony dziś), w obwodach przybrałem po około 3cm.
Mówię około, bo są to wymiary z dziś rano,