Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z #vps od #webh
Jakiś czas temu kupiłem u nich VPSa, niby ta zniżka studencka i te sprawy. Zabawa zaczyna się, jeżeli chodzi o łącze.
Próbuję zahostować serwer Garry's Moda, przy każdym kolejnym kliencie podłączonym do serwera ping wszystkich graczy strasznie mocno rośnie. Gdy jestem sam, ew. w 3 osoby to waha się od 50 do 80 (na światełku). Gdy dodałem boty, albo na testy wbiło z 8 ludzi to ping skakał od 100 do 300. Myślę sobie, no dobra, może Steam ma dzisiaj swoje dni, ale nie wyjaśnia to faktu, że na speedtestach wyniki były ok, a jak pobieraliśmy serwer/content do niego to się psioczyło. Postawiłem inny serwer (CSGO), który też bazuje na srcds, problem ten sam. Od czasu do czasu się ustabilizuje, ale raczej nie ma co liczyć na jakieś większe hostowanie.
Żeby nie było, pisałem support ticketa, ale zakończyło się na rozmowach w stylu sprawdź trasę pakietów, obciążenie CPU, konfigurację serwera. Może napiszę jeszcze jednego, ale nie mam siły tłumaczyć czegoś, czego chyba właściciel? (bo podobno on odpisywał na mój ticket) nie rozumie.
Tak na koniec dodam, że problem występuje tylko u webh, na dodatek daaawno mieliśmy u nich serwer i było podobnie, nie wiem, ma ktoś coś od nich i hostuje jakieś srcds? Dajcie info jak to u was chodzi.

Wołam @webh Odnieście się jakoś.

Ogólnie na ten moment się poddałem, szukam innego hostingu VPS (byle nie od grupy nazwa/h88, mam swoje powody, czemu ich nie chcę), unlimited transfer/miesiąc, rozsądne ceny adekwatne do parametrów, KVM, no i możliwość hostowania serwerów gier. Jak coś macie, polecajcie.

#hosting #garrysmod #gmod #csgo #sysop #sysops #linux #debian #it
  • 10
@pewkek: Też hostowałem serwery gier dla znajomych, testowałem sporo dostawców i powiem jedno - steal na procku (spowodowany oversellingiem) wpływał bardzo negatywnie na jakość rozgrywki. Zacząłem więc szukać z czegoś dedykowanym vCPU Core i znalazłem https://www.netcup.eu/vserver/
Jak na tą cenę, to jest ok. Minus jest taki, że mają niemieckie podejście do sprawy XD Po złożeniu zamówienia dzwonią do ciebie w celu weryfikacji, na szczęście szprychają po angielsku ( ͡° ͜
Kurdebela, ale ja mam 12 core i 16 gibsy RAMu, i na hostingach z o wiele słabszym taktem per rdzeń to chodziło o wiele lepiej :/
Sam srcds to proces jednowątkowy, ale load z innych procesów jest jakoś ładnie rozłożony, więc katować będzie, ale jeden rdzeń, który powinien mieć dla siebie, ale to nie tłumaczy czemu u webh ping skacze (a tak jak pisałem, więcej GHz na rdzeń, więc w teorii srcds powinien lepiej chodzić), a wszędzie indziej działało perfekcyjnie. Pierwszy raz spotkałem się z czymś podobnym.
Kimsufi wygląda nawet okej. Hitme kiedyś przeglądałem i coś nie tegowało mi tam, ale sprawdzę teraz, może jakaś dobrazmiana
Już wiem czemu nie podchodziło mi hitme, za drogo za zbyt słabe zasoby no i limit 1 TB/miesiąc, ehh... Nie jestem programista15k żeby mnie stać na takie wydatki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fervi: na mydevilu tego nie zrobi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pewkek: a nie myślałeś może o hostingu gier? No kiedyś hostowałem ts u jednych których wymieniłeś i był dramat z łączem. Ewentualnie zobacz kimsufi/ovh albo hosteam
@lolen W sensie hosting, gdzie płacę za sloty? Nie, dzięki, długo hostuję serwery na VPSach/dedykach i imo najlepsza opcja, robię co mi się podoba, chcę wrzucić plugin dll - no problemo, nie mam dziwnych ograniczeń. No i mam przy okazji mail, www i wydajnego Linuxa jak coś muszę zrobić.