Wpis z mikrobloga

Witam, Chciałbym zakupić swoją pierwszą drukarkę 3D. Musi być ona na fakturę, więc dobrze by było kupić ją w polskim sklepie. Chciałbym przeznaczyć na nią ok. 1500zł
Myślałem nad :Creality Ender 3 PRO (1499zł) oraz Anycubic I3 Mega (1200zł)
Co o nich sądzicie, co polecacie?
Do tego od razu chciałbym zakupić filament, jakie firmy i co polecacie (koszta nie grają roli, jednak w miarę rozsądku)
Chciałbym drukować jakieś proste rzeczy dla zabawy, jakieś figurki, mechanizmy może, bryloczki itd (wszystko i nic hehe)
#druk3d #drukarki3d #drukarka3d
  • 16
@mefius123: Zwykły masz za połowę tej kasy, modyfikacje we własnym zakresie typu zasilacz możesz zrobić później. Jak nie masz 2 lewych rąk to wyjdzie taniej. Za sam profil 4040 pod stołem nie warto przepłacać. Stół i tak dostaniesz krzywy i będziesz drukować na szybie lub Creality Glass. Zasilacz MEAN WELL SP-320-24 kupisz za 300, drukarkę za 700 i jesteś 500 do przodu w stosunku do "PRO". Resztę sobie wydrukujesz ;).

PS.
@Xaveri: Wszystko spoko, ale ja muszę mieć wszystko na fakturkach! Znalazłem Endera 3 zwykłego za 1200zł, a Pro za 1360zł
@FlameRunner: No właśnie myślałem, też nad tą i3 Mega bo podobna cena (1200zł), ale też zastanawiałem się nad anycubic 4max, też wydaje się spoko i zabudowana w dodatku tylko, że już droższa o wiele, bo znalazłem najtańszą ok. 1700zł
@FlameRunner: Czytałem tam trochę i sam już nic nie wiem. Powoli mam dość, wszystko jest dobre, ale tutaj coś, tutaj coś i nigdy nie będzie najlepszej decyzji. Powiedzcie mi po prostu z którą będę miał najmniej kłopotów i za dużo nie będę musiał się bawić i denerwować.
Wiadomo, chcę drukarkę do zabawy, ale chce po prostu bawić się wydrukami a nie upgradowaniem jej i zmienianiem. Chce sobie podrukować jakieś figurki czy
Powiedzcie mi po prostu z którą będę miał najmniej kłopotów


@mefius123: Właśnie tu jest największy problem. Powiem Ci uczciwie, że ja tego nie wiem. I nie daj się zwieść pozostałym - też nie wiedzą.

Ja bym poczytał coś o i3 MEGA i, jeśli nie ma jakichś poważnych problemów, właśnie ją wybrał.
@mefius123: Jak to mówią każdy swój towar chwali. Nie miałem styczności z innymi drukarkami i też nie chciałem spędzać dużo czasu na jej udoskonalaniu itd. Wybór padł na anycubic i3 mega - fakt że takim must have jest wymiana stepsticków i wentylatorów, żeby było mega ciszej i jest. Drukarka bezobsługowa. Żadnych problemów z drukarką.
Czy jakbym miał kupić jeszcze raz? Tak kupiłbym.