Wpis z mikrobloga

BioWare: „jeszcze nie skończyliśmy z Mass Effect”

Zdecydowanie nie skończyliśmy jeszcze z Mass Effect. Jest wiele historii do opowiedzenia. Moglibyśmy ciągnąć za nici, które wysnuliśmy wraz Andromedą; moglibyśmy ciągnąć wątki z Mass Effect 3. Jest wiele interesującej przestrzeni do odkrycia - podkreśla Mike Darrah.

W moim umyśle ta marka zdecydowanie jest żywa. Cały czas myślę o (powiązanych z nią - red.) rzeczach, które moim zdaniem będą wspaniałe. To tylko kwestia powrotu do pracy nad tym, kiedy tylko będziemy mogli - dodał Casey Hudson.


No nic, teraz to już wszystko zależy od tego, czy Anthem wypali. Jeśli tak, to pewnie długo poczekamy, no bo to gatunek, który trzeba będzie rozwijać systematycznie. Ale raczej po opiniach tutaj panujących, i opiniach znajomych po becie jakoś nie wieńczę sukcesu temu tytułowi. Dodatkowo wypuszczenie Apexa przed premierą Anthema jest nieco podejżane. Z drugiej też strony Bioware to już cień dawnej potęgi, kontrowersyjne decyzje które wcześniej zabiły ME, mogą ją wskrzesić i znów zabić choć tym razem już definitywnie. I teraz pytanie, czy lepiej by było dla fanów zostawić już tą markę w spokoju i wspominać dawne dobre czasy czy może ryzykować? Ja sam już nie wiem.

#me #masseffect #bioware #anthem
  • 28
@Murasame: Kontynuacja trylogii mogła by się udać, szczególnie że w jednym z zakończeń ME3, zostawili sobie furtkę. No ale musieliby się przyłożyć do gry a nie zrobić to co zrobili z androbiedą

@sikzmiednicy: Rozpoczynasz wojnę, a zaraz znów będziesz płakał że cię napastuję xD
@sikzmiednicy: Ok, po pierwsze człowiek iluzja (specjalnie z małej litery) racji nie miał, co udowadniałem ci już nie raz, a po drugie szepard i owszem lubił różnorodność rasową, ale Krogan? I do tego młodych? Bez przesady. Poza tym każdy wie, że IM wypinał się Żniwiarzom, i strasznie go to kręciło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sikzmiednicy: Na pierwszy komentarz nie odpowiem, bo po prostu nie ma sensu, i tak ci już nie przegadam do rozsądku bo ten został zjedzony przez Żniwiarzy xD

Ale na drugi już tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczekiwania fanów, owszem są duże i myślę, że BioWare mogłoby temu nie podołać, kurde nawet nie przychodzi mi żadne studio z EA. Fajnie by było jakby oddali to komuś innemu, ale
@Farorz: Grałem w demo i chociaż nie jestem targetem Anthem i gry nie kupię, chyba że kiedyś za 40 zł żeby popykać w coopie, to jednak wydaje mi się, że gra odniesie sukces. Musiałoby pójść coś nie tak z serwerami jak przy premierze Sim City parę lat temu albo w necie trzeba by było nakręcić jakąś straszną dramę, jak przy Andromedzie.

Znajomi pozamawiali preordery, a demo utwierdziło ich w przekonaniu, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Silvaren: grałem w betę Anthema, i po prostu nie tego się spodziewałem. Miało być RPG, a wyszło takie Warframe, czyli taka napierdzielanka bezsensowna, ale z opcją dostosowania ekwipunku. I wiem że o ile to była tylko beta, pewien wycinek z gry, to niestety utwoerdziło mnie w przekonaniu jak ta gra wygląda, bo wcześniej twórcy mówili jak będzie wyglądać "drzewko dialogowe".
Gra na pewno gdzieś znajdzie swój target, ale zobaczymy jaki.

Co
@Farorz: Jakoś specjalnie nie śledziłem zapowiedzi Anthem, ale chyba nigdy nie było przedstawiane jako RPG xD Aż odpaliłem konferencję E3 2017 i gościu na scenie ani razu nie użył terminu "RPG". Przecież ta gra od zawsze wyglądała jak mix Warframe i Destiny, a więc taki niby MMO looter-shooter z mechaniką rozwoju postaci. Oczekiwanie od niej czegoś więcej jest imho bezpodstawne. Ta gra nie potrzebuje ani grama fabuły i dialogów, jeśli gameplay
@Farorz:

Zdecydowanie nie skończyliśmy jeszcze z Mass Effect. Jest wiele historii do opowiedzenia. Moglibyśmy ciągnąć za nici, które wysnuliśmy wraz Andromedą; moglibyśmy ciągnąć wątki z Mass Effect 3. Jest wiele interesującej przestrzeni do odkrycia - podkreśla Mike Darrah.

W moim umyśle ta marka zdecydowanie jest żywa. Cały czas myślę o (powiązanych z nią - red.) rzeczach, które moim zdaniem będą wspaniałe. To tylko kwestia powrotu do pracy nad tym, kiedy tylko