Wpis z mikrobloga

Mireczki z #python i #linux w ostatnim czasie w JAKIŚ sposób musiałem zepsuć sobie pipa. Na początku myślałem, że to przez moje mieszanie w ustawieniach proxy (bawiłem się w usb tethering z telefonem i próbowałem ogarnąć sobie proxy po moim PC). Ale ostatecznie okazało się, że nie działają tylko komendy pythonowe/pipowe w terminalu.

Wywala mi następujący komunikat przy np. pip install numpy.
W przypadku używania skryptów używających request wywala błąd oparty na "refuse connection"
Wie ktoś jak to naprawić :x? reinstall pipa wystarczy?
Pobierz
źródło: comment_o29WHiHiBhC9e1Z5TG4GyyHqLAMOU85n.jpg
  • 10
@hitherto: używam venv ogólnie. Ale niektóre rzeczy chciałem nauczyć się robić z poziomu terminala.
@venomik: No właśnie nie korzystam ;_; . Chyba, że da się to jakoś sprawdzić? W ustawieniach Network Proxy próbowałem na wszystkich opcjach. Za każdym razem to samo,łącznie z disabled.
@cl_master: co ma venv do używania terminala? Tworzysz venv, aktywujesz i tam wykonujesz wszystko co potrzeba. Nie rób sobie bałaganu. Co do rozwiązania dokładnie problemu to nie wiem wygląda na proxy. Natomiast zapoznaj się z venv, pyenv lub pipenv.
@Chochla: Zapoznam. Dzięki za tipa.
A co do proxy, to jest ten problem, że nie jest ustawione. A na to wskazuje komunikat - przynajmniej tak mówi póki co stackoverflow. Dziwna sprawa, poszperam jeszcze troche.
@Chochla: @venomik: @luzny_lori: Właśnie coś mi zaiskrzyło. Niedawno zainstalowałem fiddlera. Z tego co widzę przy komendzie curl wywala adres na porcie, którego używa fiddler. Problem w tym, że nie wiem jak to teraz zinterpretować :x Jestem ciągle dość zielony w tych tematach, po prostu się uczę na błędach. Powinienem zająć się konfiguracją fiddlera czy raczej to nie on jest problemem?

EDIT: Wyłączyłem funkcję online na fiddlerze. Wszystko już znowu
Pobierz
źródło: comment_MBW0H283xFI2BdjaDLD8p9dRFqtOArgu.jpg