Wpis z mikrobloga

@mendrix: To też niby ironia?
A co Ci ma @thorkill: czy ktokolwiek inny odpisywać?
Że Austriak jakiś zakres prac wykonał, tego nikt nie kwestionuje. Kwestią był porządek w papierach, podmiot który ma zapłacić i podstawa prawna do tego oraz być może wysokość wynagrodzenia.
Te kolejne odsłony to już nawet nie kapiszony, tylko co najwyżej pierdnięcia. Szkoda na to klawiatury.
@krzychol66: na pewno pod właściwym adres skierowaliśmy "idźcie w zaparte" ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) przypomnę ci chronologicznie:
1. nie ma dokumentów nie mogę zapłacić
2 dej fakturę to zapłacę
jest faktura są
@bombastick: Czyli odwracasz kota ogonem. Klasyczne.
1. Umowy między spółką Srebrna a Austriakiem na wykonanie dokładnie takiego zakresu prac, jaki wykonał za dokładnie taką kwotę jaką żądał. Jak rozumiem - była umowa, ale z zupełnie inną spółką, na zupełnie inny zakres prac i zupełnie inną kwotę.
2. Kompletu szczegółowych rachunków dokumentujących poniesienie wszystkich kosztów, które usiłował "refakturować" Austriak.
3. Dokumentów, które z braku umowy pkt 1. zobowiązywałyby do refundacji kosztów spółkę
@krzychol66: "Zawiadomienie nie jest jednak skierowane przeciwko firmie, ale personalnie przeciw prezesowi PiS. - Istnieje uzasadnione podejrzenie, że Jarosław Kaczyński dopuścił się oszustwa, wprowadził mojego klienta w błąd, w celu wyłudzenia pracy, za którą nie zapłacił. W bardzo obszernym materiale przekazanym do prokuratury wskazujemy na konkretne przykłady: wytworzenie mylnego przekonania i nakłonienie do wykonania pewnych świadczeń - dodaje prawnik. - Opisujemy szereg poleceń p. Jarosława Kaczyńskiego, które miały doprowadzić do wykonania
@krzychol66: "Pan Kaczyński, powołując się na to, że jest uprawniony do podejmowania wszystkich decyzji związanych ze Srebrną, zlecił naszemu klientowi wykonanie pracy na rzecz Srebrnej, a następnie wskazał inny podmiot, na który ma być wystawiona faktura. Podmiot ten został utworzony przez Srebrną w celu realizacji inwestycji budowy dwóch wież i miał docelowo przejąć własność nieruchomości. W międzyczasie jednak

pan Kaczyński wstrzymał tę inwestycję i do przeniesienia własności nieruchomości nie doszło. W
@bombastick: Luzik, po prostu upuszczam powoli powietrze z Twojego balonika.
Bo jak się za bardzo nadmiesz, a niewiele Ci już brakuje, to pękniesz. I po co Ci to?

Btw. mecenas Dubois w sposób rażący "mija się z prawdą". Inwestycję wstrzymało miasto Warszawa, nie wydając wymaganych zgód bądź je cofając (już się trochę gubię w tym, czy początkowo były czy nie). No, ale taka rola papugi, żeby [---- - ostrożność procesowa ]
Poczekaj z fanfarami na stanowisko sądu.

Oh wait, tego przecież chciał Kaczyński xD

@krzychol66: przecież Kaczyński proponował fikcyjny proces cywilny, a nie realne postępowanie karne.

@oenir: 1. Jakie fikcyjne?
Sądy w Polsce są rzeczywiste, czyż nie?
2. Postępowanie karne to sobie uroili dwaj mecenasi. Ich klient wyjdzie na tym, jak Twój pryncypał na procesie karnym z Wielguckim.
1. Jakie fikcyjne?

@krzychol66: takie jak opisałem w spoilerze: fikcyjne w tym sensie, że miało być tylko pretekstem do zawarcia ugody. Skądinąd tutaj argumentacja PiS mi się kompletnie nie klei bo skoro nie było żadnych umów, żadnych prac, żadnych faktur itd., to czemu Kaczyński nie powiedział o co ci chodzi człowieku, przecież nic nie zamawialiśmy tylko pójdźmy do sądu i zróbmy ugodę żeby była podkładka pod wypłatę, ja wszystko potwierdzę.
2. Postępowanie karne to sobie uroili dwaj mecenasi.

Popraw mnie jeśli się mylę, ale jestem prawie pewien, że wczoraj i przedwczoraj Austriak był przesłuchiwany przez prokuraturę, tj. organ prowadzący postępowania karne.


@oenir: No, to jest oczywiste, że postępowanie karne prowadzi prokuratura.
Ale może przypomnisz łaskawie, z czyjego oskarżenia?

Skądinąd tutaj argumentacja PiS mi się kompletnie nie klei


@oenir: No, jak się nie umie czytać ze zrozumieniem, to jest to trudne.
No, to jest oczywiste, że postępowanie karne prowadzi prokuratura.

@krzychol66: to czemu piszesz, że postępowanie jest "urojone"?

Ale może przypomnisz łaskawie, z czyjego oskarżenia?

Poszkodowanego Austriaka. Nie bardzo wiem jaki to ma związek z tym, że Kaczyński jakoby "tego chciał". Chciał stworzyć podkładkę do wypłaty poprzez z góry uzgodnioną ugodę w fikcyjnym procesie cywilnym, a nie mieć śledztwo gdzie kontrahent naprawdę zeznaje przeciwko niemu.

No, jak się nie umie czytać ze
kto mówi, że nie było żadnych prac?

Cała propaganda PiS od dwóch tygodni opowiada, że nie było żadnych umów, faktur, czegokolwiek. Czy mam rozumieć, że Billgfelner sam sobie te wieżowce wymyślił i sam z siebie zaczął przygotowania do ich budowy, a Srebrna nic o tym nie wiedziała?


@oenir: Jak napisałem wyżej: nie poradzę na nieumiejętność czytania ze zrozumieniem.
Zwłaszcza zawinioną.
Nikt poza Wami nie twierdzi, że nie było prac. To jest
Jak napisałem wyżej: nie poradzę na nieumiejętność czytania ze zrozumieniem.

@krzychol66: ok, już ustaliliśmy, że nie potrafię czytać ze zrozumieniem. Ty umiesz, więc możesz mi to wytłumaczyć:

1. dlaczego Kaczyński nie każe Billgfelnerowi spadać na drzewo, tylko potwierdza wykonanie prac?
2. skoro prace wykonano, to dlaczego PiS zapiera się, że żadnej umowy, faktury i dokumentacji nie było?
3. jeśli umów itd. nie było, to na jakiej podstawie Billgfelner zaczął cokolwiek robić,
@oenir: Bo faktura była nieprawidłowa. Jeżeli w ogóle była.
I bo umowy ze Srebrną nie było.
A z kim ewentualnie była, to sam byś mógł doczytać, gdybyś czytał ze zrozumieniem i wolą zrozumienia.

Czemu Beata Mazurek przed publikacją taśm zapierała się, że nikt żadnych wieżowców nie buduje?


@oenir: Bo PiS (którego rzeczona jest rzeczniczką) żadnych wieżowców nie budował i nie buduje.
Czy WOŚP odpowiada za inwestycje ćwierćmrówki bądź nawet
Bo faktura była nieprawidłowa. Jeżeli w ogóle była.

@krzychol66: ok, czemu zatem Kaczyński proponuje fikcyjny proces, a nie wystawienie poprawnej faktury? Rozumiem, że jakieś braki w papierach mogą wstrzymywać wypłatę, ale w takiej sytuacji się kontrahenta prosi o uzupełnienie braków, a nie wnoszenie fikcyjnego pozwu.

Tydzień temu ze swoim klientem miałem taki dialog:
On: rozumiem, że nie chcesz moich pieniędzy?
Ja: w dowolnych ilościach, a o co chodzi?
On: rozliczenia za
@krzychol66: ok, czemu zatem Kaczyński proponuje fikcyjny proces, a nie wystawienie poprawnej faktury?


@oenir: Bo Austriak nie był w stanie wystawić poprawnej faktury dla Srebrnej.
Wykonywał zlecenie dla innej firmy. Wykonał tylko drobną część tego zlecenia, bo inwestycja została przerwana. Nie był w stanie wyegzekwować należności cząstkowych, bo firma, dla której wykonywał zlecenie, została bez kapitału.
Żeby cokolwiek wystawić Srebrnej, musiał udokumentować
a) że Srebrna jest stroną w sprawie
b)
@oenir: Btw. masz bardzo brzydki zwyczaj dopisywania różności po pierwotnej edycji tekstu.
I potem wychodzi na to, że odpowiadam ci na nieistniejący tekst. A do istniejącego odpowiedź ma się jak pięść do nosa.
Nie życzę sobie takiego stylu dyskusji.
Austriak nie był w stanie wystawić poprawnej faktury dla Srebrnej.

Wykonywał zlecenie dla innej firmy.

firma, dla której wykonywał zlecenie, została bez kapitału.

@krzychol66: ta "inna firma" to spółka celowa powołana przez Srebrną właśnie do budowy wieżowców, a wystawienie faktury na nią zostało dogadane z pełnomocnikiem Srebrnej, tj. Kaczyńskim.

Skoro więc Srebrna miała kapitał (Kaczyński nie powiedział "nie mamy kasy" tylko "zapłacimy po ugodzie" = mają kasę), a jej pełnomocnik świadomie
ta "inna firma" to spółka celowa powołana przez Srebrną właśnie do budowy wieżowców


@oenir: Z punktu widzenia rachunkowości nie ma to znaczenia. Jest to inny podmiot.
Nie może WOŚP akceptować faktur za usługi, które zamówił Juras jako Złoty Melon.
Mimo, że tu Juras i tam Juras.

Skoro więc Srebrna miała kapitał (Kaczyński nie powiedział "nie mamy kasy" tylko "zapłacimy po ugodzie" = mają kasę), a jej pełnomocnik świadomie nakazuje realizować usługę