Wpis z mikrobloga

Mirki zaczynam swoją przygodę ze spinningiem dlatego kompletuje zestaw, coś w miarę uniwersalnego. Chciałbym łowić na przynęty gumowe do 10cm max. Mam coś takiego:

Kijek - MIKADO LEXUS SAPPHIRE SPIN podoba mi się ten kijek w wersji 13g i 260cm będę łowił głównie z brzegu (kilka osób go tu polecało)
.
Młynek - MIKADO CRYSTAL LINE FD w wersji 2006 (ma całkiem fajne opinie)

Plecionka - octabraid 0.08 (którą polecał @ Scutacarus w podobnym poście)

Co myślicie o takim zestawie? Ten kijek nie będzie za lichy do przynęty 10cm? Z główką to pewnie jakieś 20g. Jeżeli macie jakieś pomysły na zamienniki w podobnej cenie a przetestowane przez was to będę wdzięczny.

#wedkarstwo
  • 19
@pastryk: Mam ten kijek (dokładne ten model) i jestem bardzo z niego zadowolony. Na lekkie gumy jest idealny. Szczytówka pokazuje każde musnięcie przynęty o dno i każde puknięcie ryby w przynętę. Jako, że jest to wklejanka wędka nie nadaje się zbytnio do łowienia obrotówką i woblerem w mocniejszym nurcie, bo szczytówka za bardzo się ugina, ale łowienie małymi obrotówkami i woblerkami kleniowymi jak najbardziej wchodzi w grę. Polecam!
@McRancor: głownie myślę o okoniach i szczupakach. Okręg PZW Katowice nawet nie wiem czy jest ten limit sprawdzę.
@Wobler: chyba nawet Ty polecałeś ten kijek. Myślisz, że do większych przynęt się zda? Czy nie ma co ryzykować i szukać czegoś innego?
@pastryk: Co masz na myśli poprzez większe przynęty? Możesz rzucać tą wędką nawet cegły, pod warunkiem, że mają max 13 gramów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja tą wędką rzucałem bez problemu woblerami boleniowymi, które ważą po 10 gramów, jak i dużymi obrotówkami, ktorych używam na szczupaki i bez problemu oddawałem dobre rzuty. Pamiętaj, że ta wędka służy do łownienia kleni, okoni, jazi. Z przyłowem w postaci brzany,
@pastryk: Nie patrz za bardzo na opinie, bo mam nad bajorkiem takiego co jak tylko zobaczy Mikado albo Jaxona to zaraz zaczyna swoje tyrady na temat jakości i innych pierdół.

Kup, porzucaj, sprawdź, bez doświadczenia nie będziesz w stanie nawet odróżnić tego jak kijek pracuje.

Ja polecam na początek zacząć do zwykłej żyłki (będzie taniej i mniej strat) cienkiej, niewidocznej i katowania okoni małymi paprochami. Do maja i tak nie możesz
@pastryk: mam trochę inne zdanie niż @McRancor. Uważam, że ch*jowy kij może zniechęcić do spiningowania. Kuipsz jakiegoś kloca 2,70 30g CW i bedziesz sie wkurzał że nie czujesz przynety i łapa boli. Jest fajny kijek Allblue Viking z AliExpress - do lekkiego jigowania idealny, dwie szczytówki w komplecie i kosztuje 60 PLN (polecił mi go Mreczek, poczytaj tag, kilka razy o nim było). Do tego Daiwe Ninja z zeszłego sezonu
@Nikczemnik: Nie chodziło mi o to żeby kupować żywcówkę cw 500g, tylko żeby kupić jedną z tych wędek które wybrał (cw 13-15) i skupić się na nauce obsługi paprochów, a nie pchać się w gumy 10cm i stalowe przypony bo tylko okonie spłoszy. Plecionkę bym sobie darował bo łatwiej się plącze (broda z żyłki jest do odratowania, z plecionki mi się nigdy nie udało) i będzie droga. Na szczupaka plecionka -
@pastryk ja kupiłem w poprzednim sezonie Shimano Alivio 270cm 3-15g i jestem zdania że to bardzo uniwersalna wędka. Wyjechało na niej sporo okoni, kilka szczupaków, kleni, boleni i byłem spokojny podczas holu.