Wpis z mikrobloga

Mirki, pomóżcie przy wyborze ramu pod ryzen 5 2600 + msi b450 tomahawk. Dotychczas wszystkie ramy które wziąłem pod uwagę (lista poniżej) okazały się złym wyborem jak wiele osób wytknęło - brak pamięci B-DIE. Czy B-Die jest musowo potrzebne i daje kopa wydajnościowego? Czy jeżeli kupię pamięci na hynixach to będę miał problem z profilem XMP?

HyperX Predator RGB, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (HX432C16PB3AK2/16 )
G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16 (F4-3000C16D-16GTZR)
G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB)

Cena do 700pln - pojemność 16gb
W grę wchodzą tylko nowe moduły w czarnym kolorze

#ryzen #amd #komputery #pcmasterrace #pytanie #technologia #kiciochpyta #pc #cpu #pytaniedoeksperta #skladamkomputer #ram
  • 19
@Odczuwam_Dysonans: @TomdeX: @zygametal:
Overclock to dla mnie czarna magia ale być może kiedyś się nauczę. A czy te HyperX-y albo Tridenty które wymieniłem będą okej? Po prostu zależy mi żeby nie było problemów na zasadzie wkładam pamięć a tu dupa maksymalnie działają w połowie zadeklarowanej częstotliwości i pieniądze wyrzucone w błoto.
@s-k-fantasyfactory: dlatego proponowałem G.Skille Ripjawsy bo z nimi nie ma większych problemów na AMD ( ͡° ͜ʖ ͡°) chociaż HyperXy też ludzie chyba raczej polecali.
Ale myślę że i tak nie ma reguły i po aktualizacji BIOSu/wymianie modułów u Pana z tego wątku udałoby się je zmusić do działania - wszak są podane jako kompatybilne, ot, w drugim profilu XMP. Bez aktywacji profilu powinny ruszyć, coś było