Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Racjonalnie: tylko w zasadzie szczepienia nie pasuja, reszta jest racjonalna.

Odnosnie GMO sa badania, ze nie ma wplywu, ale kilkadziesiat lat temu powstala dyscyplina nauki zwana epigenetyka, ktora sie tym zajmuje i do konca nie wiemy jakie beda dlugofalowe skutki GMO.

Wydaje mi sie, ze nie ma to znaczenia czy GMO czy nie, ale szczerze mowiac - cholera wie.
@DellConagher:

co do GMO: jeśli ktoś nie chce tego jeść, jego sprawa - nie mam nic do tego, nikomu tym nie szkodzą (nie mówię oczywiście o pseudoekologach niszczących uprawy kukurydzy i tym podobnych, tylko o zwykłych ludziach którzy wybiorą produkt B zamiast A).

Natomiast antyszczepionkowcy - ech, to jest groźna sekta.
@Racjonalnie: Egzema może się pojawić po szczepieniu? Znajoma nie szczepi córki na nic, bo jej znajomej dziecko ma egzemę i ta matka twierdzi, że to przez szczepienia. Z ciekawości szukałam na necie, ale nie znalazłam jednoznacznego potwierdzenia, że tak może być, a bardziej mnie interesuje opinia dermatologów na tę kwestię niż matek.
@Racjonalnie obrazek numer 3 może oznaczać też antybiotyki, a z nadmiernym i nieuzasadnionym stosowaniem ciężko się zgodzić. Reszta jeśli potraktować to ogólnikowo, to nie rak, bo faktycznie jak dziecko ma być zdrowe jedząc gówno i popijając gównem? :)
@Uyak: Nie słyszałem o takim powiązaniu. W sieci widzę jedynie informację o tym, że egzema nie jest przeciwwskazaniem do szczepień. Łączenie szczepień z egzemą to raczej domena organizacji takich jak stop-nop - a u nich tak właściwie to nawet grzech pierworodny byłby skutkiem szczepień jeśli by ktoś o to zapytał. Tak więc polecam zapytać dermatologów.
@Racjonalnie: Ich i tak nie przekonam, bo one są matkami i WIEDZĄ, ale zastanawiało mnie jak jest naprawdę, a nie znam nikogo, kto by głębiej siedział w dermatologii.