Wpis z mikrobloga

@Kopytko1: No to myślę, że zgoda właściciela terenu będzie tylko konieczna. Ale warto byłoby poczytać przepisy które dotyczące szukania skarbów przy pomocy wykrywacza, może będzie cokolwiek na temat robienia samych pomiarów.
@Kopytko1 nie potrzeba nic, ale to tylko teoretycznie, bo każdy właściciel posesji ma prawo ciebie z niej przegonić (można bronić się zgłoszeniem prac geodezyjnych i koniecznością pomiarów na danym terenie), zawsze można też ubrać odblaskową kamizelkę i poudawać, że jest się geodetą. Co szukacie?
@Kopytko1 oczywiście, że tak. Bez zgody WKZ działasz nielegalnie. Tak samo na używanie wykrywacza metalu w tym celu musisz miec pozwolenie. Poszukiwanie przy pomocy detektora to też metoda nieinwazyjna.
@michelney: no napisałem na samym początku, chodziło mi o nie inwazyjne metody np. georadar, magentyczna czy elektrooporowa, i dlatego pytałem czy trzeba miec jakeis pozwolenia, to sa tereny otwarte, ogolnodostepne, nie zagrodzone
@Kopytko1
1. Trzeba mieć pozwolenie.
2. Napisz do swojego WKZ w tej sprawie ( o ile faktycznie masz środki)
3. Zastosowanie wszystkich wymienionych metod będzie cholernie drogie. Takie badania robi się na ważniejszych stanowiskach archeologicznych.
4. Często dane miejsce nie pozwala na zastosowanie niektórych metod. Oporówka jest szczególnie wrażliwa .
5. Do wykonania takich badan potrzebujesz sprzętu,obslugi i kogoś,kto to zinterpretuje. Ekspertów od oporówki w Polsce jest niewielu, przy czym nikt nie