Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tym białkiem? Raz czytam, że np. 1,0-1,2g na kg masy ciała, a raz na kg BEZTŁUSZCZOWEJ masy ciała. Które stwierdzenie jest poprawne? Bo, np. jeśli ważę 80kg i mam 17% tłuszczu około, to w jest różnica, bo w pierwszym przypadku powinno być 80g białka, a w drugim 66g (biorąc ten 1g/kh mc za przykład). Mam nadzieję, że się dobrze wyraziłem :). Przymierzam się do keto30, więc wolę zapytać za wczasu :).

#keto
  • 11
@bathor_dyktator: Czyli przypadek drugi z mojego posta? Waga pomniejszona procentowo o tłuszcz. Wiem, że mogę podbić, ale w przykładzie podałem jako 1:1 dla kalkulacji :). Trzymam się tego co DD podaje w książce, czyli właśnie na adaptacji 1-1,2g/kg. Potem można zwiększyć i kombinować.
@Urtah: Owszem, 75% z tłuszczy, jednak czytałem, żeby z tym białkiem nie przesadzać (a mam praktycznie zerową aktywność w ciągu dnia, siedząca praca itd.). Na adaptacji ponoć ważna jest niska podaż węgli, a nie wysoka tłuszczy. Keto nie musi wcale być super high fat (przynajmniej tak z ww. książki wyczytałem) - a jak jest za dużo białka, to może je organizm metabolizować w węgle, więc pytam dlatego.