Wpis z mikrobloga

Minął już ten szał krypto? Szukam grafiki do 1000zł (bez "dołóż 500+"), 8GB RAM (wymieniam karty po latach, nie co roku).
Wygląda na to, że RX 580 to jedyna opcja, RX 590 chyba nie wymusił żadnego skoku cen, czy wyparcia poprzedników. A 1060 i 1070 to w ogóle odlot cenowy.
Szykują się jakieś nowe procki, generacje, obniżki w najbliższym czasie (do wiosny)?
Myślę o lajtowym graniu w Metro, może rozpocząć zabawę z VR (Beat Saber).
#komputery #pcmasterrace #kartygraficzne
  • 35
@RRybak: Metro to i na 2080 Ti ledwo chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co do grafiki, to standardem nadal będzie 6GB RAM i to się raczej nie zmieni, prawdopodobnie najpopularniejszymi kartami, które zastąpią gtx 1060, będą RTX 2060 i to pod nie będę optymalizować gry.
@RRybak: też szukam co kupić :P zobacz wypowiedzi mirkuf w moim poście.
Z koparek to na grupie FB są po 1000zł +- msi 1070 8gb - czy warto nie wiem.
Ja myślę o 2060 (1600zl) bo procesor mam nawet ok i5-6500 i poczekam do Navi AMD jak wyjdzie.
Jeśli mówisz o nowym Metro to chyba tylko na low detalach, tam to 2080ti ma stabilne 60+ klatek tylko :D chyba coś #!$%@?
1660Ti

@wysuszony: niby spodziewają się kwoty 300$ ale premiera już na dniach, może warto poczekać czy coś zmieni
@Murasame: poprzednia karta R9 270 służy do dzisiaj i całkiem przyjemnie gra się nawet w FC5 czy asasynów, rezygnując z wolumetrycznych chmur. Ale czuć, że to już brak mocy powoli. Odsłużyła swoje pół dekady - nie jestem przekonany, czy 6GB wystarczy na kolejne 5 lat :/
@plaisant: używki po koparkach nie
@plaisant no pewnie i tak jest, dlatego już wolę kupić słabsza karte albo dozbierac i kupić taką samą tyle że nową. Po co potem płakać, że moja dusza Polaka się odezwała, bo chciałem zaoszczędzic 4-5 stów xD
@RRybak: też szukam co kupić :P zobacz wypowiedzi mirkuf w moim poście.

Z koparek to na grupie FB są po 1000zł +- msi 1070 8gb - czy warto nie wiem.
Ja myślę o 2060 (1600zl) bo procesor mam nawet ok i5-6500 i poczekam do Navi AMD jak wyjdzie.
Jeśli mówisz o nowym Metro to chyba tylko na low detalach, tam to 2080ti ma stabilne 60+ klatek tylko :D chyba coś #!$%@?
@primusxoxo: ja tam wychodzę z założenia że to temperatura zabija elektronikę, to skoki temperatury tworzą zimne luty i teraz czy karta którą 10x włączał i wyłączał jakiś gówniarz bo grał w grę i chodziła na maxa jest lepsza od pokoparkowej która nie była żyłowana tylko przykręcana i pracowała w stałej temperaturze 60 stopi jest lepsza?
@plaisant oczywiście, że jak ktoś masakrował kartę na 80-90 stopniach non stop to też średnio z jej żywotnością, ale nie wiesz jak sprzedawca się tą kartą zajmował więc wychodze z założenia że w erze koparek/masakrowania temp i podkręcania na maxa lepiej kupić nową kartę, tym bardziej że nie jest to przeskok ceny o 2-3 razy.
@plaisant: karty pokoparkowe to syf, wiadomo, że wiele osób będzie twierdziło inaczej, bo jednak dużo ludzi musi komuś opchnąć te karty, więc trzeba odpowiednio nastawić wszystkich na forach i na wykopie xd ale to wszystko popada po roku, dwóch
@cyber_punk no dziwne te porównanie, bo oglądając benchmarki(w Exodusie) rx580 vs 1060 na YT, 580 radziła sobie lepiej. Bardzo tez wpływa tesselation na wydajność, bo spada o 20-30 fpsow - normalnie gra trybi w 60 klatkach w 1080p bez problemu.
@primusxoxo: Najlepiej kierować się testami od jakichś znanych portali, najlepiej zagranicznych, choć my mamy też PurePC, którzy też robią dość dobre testy.
Na youtube widziałem sporo testów, które były ustawione np. pod fanów AMD i nie twierdzę, że RX580 nie jest trochę lepszy od gtx 1060, bo to zależy od gry, w niektórych przegrywa, ale tez w wielu wygrywa, po prostu nie ufaj w 100% tym testom z YT.
@Murasame jasna sprawa, nie zawsze zgadzam się z pojedynczym testem, bo na ilość fpsów wpływa wiele czynników. Obejrzałem kilka filmików, które były dostępne na YT (bodajże 3 albo 4) i na każdym 580 wypadała lepiej i klatki tez wypadały lepiej niż te raptem 60 w teście które przedstawia purepc, stąd po prostu moje zdziwienie.
@primusxoxo: PurePC zazwyczaj testują w dość mocno obciążających miejscach, dlatego RX 580 ma tam np. 40 klatek w wiedźminie, a jak zobaczysz test na YT to ponad 50, ale jak zacznie się jakaś akcja/bardziej wymagająca lokalizacja spadnie do tych 40.