Wpis z mikrobloga

Hej, wiem że pewnie dla was debilne pytanie, ale...

Zakładając że chcialbym, aby mój projekt w C++ korzystał z uroków bazy danych (nie ładował całego pliku, uproszczone wyciąganie danych itp.) to jak wyglądają moje opcje? Na myśl przychodzą mi tylko takie:

1. Server bazodanowy w necie i łączenie do niego
2. Instalacja serwera bazodanowego wraz z programem, aby ten mógł z niego korzystać?

Jest jeszcze jakaś opcja?

Dodatkowe pytanie:

Do konkretnych projektów typu menedżer płac pracowników, mały sklep, hurtownia itp itd. jakie są najlepsze metody przechowywania danych? Bo coś ciężko mi uwierzyć, że trzeba babrać się w dodatkową instalację bazy danych.
#naukaprogramowania #cpp #glupiepytaniametoksyfenidyny
  • 11
Zainstaluj sobie najlepiej bazę danych mysql. Są bardzo fajne biblioteki, które pozwalają połączyć się z tą bazą z poziomu C++. Od razu przy okazji nauczysz się SQLa :)
lokalna baza danych: postgresql + biblioteki: libpq (C - szybka, prosta w użyciu i zwinna) lub libpqxx C++. Dostajesz potężne narzędzie, które w znacznej części przejmuje na siebie zarządzanie danymi.
@cochese: mhm. nie. bo z tego co widzę to ten SQLite nie wnikając już w jaka to jest baza danych tak czy siak wymaga instalacji, postawienia bazy i dopiero możliwości korzystania.

chodzi mi o to, że nie do końca wiem jak mógłbym "przenieść" ten program na inne komputery. Stworzyć instalkę, która zainstaluje SQLite i wypakuje mi mój program? Tej części nie łapię.

Bo w samym zapisywaniu i pobieraniu danych z pliku