Wpis z mikrobloga

W naszej gminie realizowana jest Unia Światłowodowa Orange, realizowana ze środków UE, zostały włączone 59 gospodarstwa domowe, urząd gminy i szkoła. Według opisu ze strony

"W gminach prowadzone są działania komunikacyjne – dotarcie do mieszkańców z informacją o realizowanej inwestycji oraz badanie popytu wśród mieszkańców dotyczące zainteresowania szerokopasmowym dostępem do Internetu, które pozwoli zaplanować budowę sieci bezpośrednio do domów osób zainteresowanych"

Niestety nikt nic takiego nie prowadził. W gminie nic nie chcą mi pomóc, mówią, że oni nie mają na nic wpływu. Może wiecie gdzie można uzyskać informacje na ten temat?

#orange
  • 7
  • Odpowiedz
@komentarze: @komentarze: Właśnie o to chodzi, bo ludzie są wybitnie #!$%@? na każdym kroku przez gminę. Inaczej tego się nie da opisać. O wszystkich dotacjach, możliwościach rozwoju, kursach człowiek się musi dowiedzieć sam przez inne organy. Dlatego chciałbym uzyskać informacje na temat jak przebiegał wybór domów. W gminie jest ok 500 gospodarstw a ~60 będzie mieć podłączenie.
  • Odpowiedz
@szuchal: postaramy się pomóc uzyskać informacje na ten temat. Prosimy wejdź na stronę https://www.orange.pl/view/popc i tam w zakładkach POPC1 i POPC2 znajdziesz listę obszarów, które są objęte programem POPC.
Po wybraniu Twojego obszaru znajdziesz podlinkowany plik PDF opisany jako "Lista punktów adresowych planowanych do objęcia zasięgiem inwestycji światłowodowej", gdzie znajdziesz listę adresów w których jest planowana inwestycja.
  • Odpowiedz
@OrangeEkspert: Dziękuję za odpowiedź, z tym się zapoznałem ponieważ jest ogólnodostępne. Przejrzałem pdf, ciekawi mnie tylko jak te punkty zostały wybrane. Ponieważ są to prywatne domy. Czy trzeba było się zgłosić wcześniej czy też może leżą przy linii, która ma iść do danego miejsca (szkoła, gmina) i nie jest to duży koszt. Na stronie waszego projektu czytałem, że będzie badane zainteresowanie, konsultacje. Obecnie dużo osób rezygnuje ze stacjonarnych usług Orange na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szuchal: badanie może być prowadzone także przez systemy operatora. Np. Częstotliwość wyszukiwania danego adresu na stronie internetowej. Wiem, że swego czasu tak było raportowanie zainteresowanie Światłowodem. Więc możliwe, że i tam było to zastosowane.
  • Odpowiedz