Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanie do ekspertów: czy w #krakow da się gdzieś zlecić badanie składu chemicznego węgla opałowego? Mieszkam w starym domu po babci, prawdopodobnie w tym roku będzie wymiana piecu na pellet, jednak w tym momencie muszę grzać w tradycyjnym kopciuchu. Grzaliśmy tak rok poprzedni i w tym roku do polowy było spoko(poza ekologia). W tym momencie zaczęliśmy palić nowym węglem i jest bardzo dziwnie: węgiel koszmarnie dymi, nie spala się normalnie tylko jakby się ocieplał a potem rozpadał na kawałki( coś jak węgiel drzewny na grillu). O dziwo gdy dołożę innego węgla z innego źródła ten problem nie występuje. Czy jeśli sprzedawca sprzedał mi #!$%@? węgiel niezgodny z opisem(zamawiałem z kopalni Piast, 800zl/tona kaloryczność podana na poziomie 20-25kj) to mógłbym zgłosić jakąś reklamacje? #ogrzewanie
  • 1
  • Odpowiedz
  • 0
@fajnybananek jeśli coś wyjdzie nie tak jak trzeba to warto reklamować w sumie nawet bez badania możesz spróbować. Opisz problem, niech się ustosunkują do niego. Co do samego badania to może na AGH w którymś labie by Ci wykonali takie badanie? Może na energetyce albo na którymś górniczym wydziale?
  • Odpowiedz