Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej Mirki i Mirabelki. Nie chcę pisać z oficajlnego konta tylko zapytać się anonimowo, bo trochę wstyd o takie rzeczy pytać ( ͡º ͜ʖ͡º)

Tak sobie studiuję i studiuję, ale za niedługo obrona i czas znaleźć miejsce i maszynkę do PLNów. Trochę poczytałem i pozyskałem informacji, ale nie rozumiem do końca jednej rzeczy jak funkcjonuje to w praktyce.

Załóżmy, że dostajemy się do firmy X, w której coś tam wykonujemy, uczymy się nowych rzeczy i tak mija nam 5 lat. Po pięciu latach odchodzimy z firmy X, powody są mniej ważne, a na potrzeby tego pytania powiedzmy, że firma upadła.

Szukamy pracy w innych firmach, o podobnym zakresie obowiązków, ale jakby nie było to świat idzie do przodu i nie trafimy też do firmy wykonującej to samo. No i jak pracodawca na to patrzy, że macie ileś lat doświadczenia, ale nie spełniacie połowy wymagań. Nie dostanie się pracy? Zaczyna się od najniższego szczebla? Wiecie, coś tam zawsze w domu można nadrobić, ale nie skorzystamy i nie nauczymy się programów, które są wykorzystywane w tej firmie, a licencja kosztuje 10k $.

Będzie mniej anonimowo, ale chąc przybliżyć istotę tego pytania to jak inżynier zajmujący się działem R&D w oddziale pewnej amerykańskiej korporejszyn ma znaleźć po 10-15 latach zatrudnienie gdzieś indziej? Przecież firm, które w Polsce produkują światłowody jest niewiele.

Jeszce jedno pytanie, czy pracodawca krzywo patrzy na luki w CV? Przez luki rozumiecie tu brak jakiegokolwiek zatrudnienia, czy zatrudnienie, ale nie w zawodzie?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 2
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Właściwą wiedzę i doświadczenie nie zdobywasz na studiach, lecz w pracy. Jeśli pracujesz w specjalistycznej dziedzinie, to tym samym chcąc nie chcąc musisz się dokształcać. Poza tym świat idzie do przodu, ale nie tak szybko, jak się nam wydaje. Pewne rzeczy, np. odnośnie obsługi programów czy programowania są stałe i nie zmieniły się od wielu lat. Wg mnie problem, o którym piszesz jest tylko w Twojej głowie, jak pójdziesz do
  • Odpowiedz