Wpis z mikrobloga

Witojcie! Chcę samemu złożyć PC. Przy wyborze podzespołów kierowałem się wieloma uwagami pochodzącymi od mirków. Oto moja konfiguracja: https://www.x-kom.pl/lista/rmyb5dim2 Czy jakaś dobra dusza mogłaby zerknąć, czy wszystkie podzespoły ze sobą współgrają? Co myślicie? Może macie jeszcze jakieś uwagi? Na lepsze podzespoły mnie nie stać. Dziękuję za odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) #komputery #pytaniedoeksperta #xkom #intel
  • 42
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@byKamel: zmieniłbym prawie wszystko. Kartę na RX 570, procka na Ryzen 2600 i płytę na MSI B450 A-Pro. Do tego ramy jakieś 3000+. Zrobisz to wszystko bez żadnej dopłaty, a komputer wydajniejszy i zdecydowanie bardziej przyszłościowy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sl_w_k_1: no widać że pod gry przy takim słabym CPU i wolnym RAMie. A co do tematu to zastanów się jeszcze nawet nad RX 580, cena około 1000, ale dostajesz The Division 2, które opylisz za stoske5. Dokładasz 100zl, a masz 2x bardziej wydajną kartę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@byKamel: a co to jakieś zabobony, żeby się trzymać Intela? Bierz to co wydajniejsze i tyle. Zestaw który Ci zaproponowałem będzie wydajniejszy o 30-40% i bardziej przyszłościowy. Wybór należy do Ciebie. I w segmencie do 1000zl to Radeony są jedynym wyborem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cherrz: ale wiesz że to jest tu 100 tam 100 i jest tysiąc.
Mój pierwszy komp 20 lat temu też kosztował 4000 zł bo miał przyszłościowa płytę główną a potem i tak kupiłem nowy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sl_w_k_1: płyta pod Intela jest już martwa, nigdy na nią nic innego nie wsadzisz oprócz obecnie wypuszczonych procków. Jeśli chodzi o AMD to zapewniło wsparcie dla AM4 na kolejnego 2 generacje. To jak nie chcesz dokładać to weź 570, też grę dają i wyjdzie to samo co za 1050Ti, a nawet taniej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@byKamel: rób co chcesz, ale aż mi szkoda Twoich pieniędzy na taki zestaw nieopłacalny i nieprzyszłościowy. Popatrz sobie jakieś benchmarki, jeszcze może się nawrócisz. Nie sugeruj się marką.
  • Odpowiedz
@byKamel ogólnie jak ci angielski nie przeszkadza to pooglądam filmy na tym kanale, gościu się zna i mówi dość rozsądnie. Ostudził mój zapał i zaoszczędziłem sporo kasy. Radeon 580 i ryzen 2600 wydają się dobrym wyborem pod względem ceny do wydajności
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sl_w_k_1: czemu do wyrzucenia? Za 2 lata to Ty na nią wsadzisz takiego procka, że go nie wykorzystasz przez 5 lat. Nie kupisz płyty która będzie 'aktualna' przez 20 lat. A u Intela nie kupisz nawet płyty która będzie aktualna przez 20 miesięcy :D
  • Odpowiedz
@byKamel to już zależy w jakich cenach je znajdziesz moim zdaniem. Wybór należy do ciebie ale polecam obejrzeć te filmy i może inne na tym kanale przed kupnem. Może zmienisz zdanie a może nie, ale przynajmniej podejmiesz świadomą decyzję.
  • Odpowiedz