Wpis z mikrobloga

#pathofexile


Właśnie skończyłem malutki test - przeleciałem 20 razy mapę t12 accolade. Cel - sprawdzenie, czy finansowo opłaca się to chiselować. Jest to bardzo niewielka mapka, co może nieco wypaczać wyniki.

Koszt - 40 chaosów za mapki, 10 za alchemię, nic innego z nimi nie robiłem, alch and go, co wylosowało to brałem. Można na upartego przyjąć, że wypadło 10 map, co daje zwrot połowy kosztów - czyli pełen koszt to 30 chaosów.

Postać miała 30% IIQ i jakieś drobne IIR. Podnosiłem wszystko, co jest warte powyżej 0,2 c i co można sprzedać "od ręki", czyli jewellers orby, chromatic, alteration i wyżej. Podnosiłem też przedmioty do recept. Divination nie liczyłem, jeśli nie dało się tego łatwo zrobić (np lucky connections to 3 fusing z nieistotną górką). Wliczałem też takie rzeczy, jak superior gemy, a także receptę na chisela. Map nie przeliczałem na gotówkę.

Wynik - zebrałem 99,9 chaosów, myślę, że z czystym sumieniem można to zaokrąglić. Co daje średnio 5 na mapkę. Największy zysk był chyba z chromatic orbów, oraz oczywiście z misji Zany.

Alchemia daje średnio 50% wyższy IIQ (tu mogę się mylić, nie pomyślałem, żeby zapisywać). Dodatkowo 30% z przedmiotów, co razem daje 180%. Użycie 4 chiselów zwiększy drop o 20%, w praktyce jednak odczuje się zwiększenie o ~11% (180% -> 200%).

Można liczyć, że chisele zwiększyłyby zebrane chaosy o 11.

Jest jeszcze kwestia map, wypadło (przy około 120% na atlasie):

1 x 3
1 x 5
1 x 7
3 x 8
4 x 9
6 x 10
8 x 11
1 x 12
3 x 13

Tu jest nieco lepszy przelicznik, jako że nie liczy się IIQ na sprzęcie postaci, więc jest zwiększenie ze 150% na 170%. Licząc, że powyższe odpowiada 10 mapkom t12, można założyć, że średnio wypadłoby 1,5 mapki t12 więcej. Co odpowiada 3 chaosom.

Podsumowując, gdybym użył 4 chiseli na każdą z map, wydałbym dodatkowe 40 chaosów, z czego zwróciłoby się 14.

Mapa musiałaby mieć trzy razy więcej przeciwników, żeby uzyskać droprate pozwalający zwrócić zainwestowane w chisele pieniądze.
  • 5
@tomtom666: Rozumiem 100map, 500 czy 1000 ale nie 20 xD
Zreszta chisele najlepiej laczyc z sextantami, shaper/elder influance i prophecy. Dla bogaczy jeszcze vaal orb na mapke i fragmenty.
@Piotrekk-k: wiem, nie chciało mi się więcej :D Ale przy 20 jest już całkiem niezła dokładność statystyczna.

@Erlade: ano, tak też się łączy, pytanie tylko, czy będzie to opłacalne. Ja póki co sprawdziłem, czy jest to opłacalne dla t12 bez innych buffów.