Wpis z mikrobloga

@kj5: nigdy nie zrozumiem czemu ludzie muszą być tacy fancy i cool. co chwile słyszę narzekanie na jastrzębie. bo hurr kopalnie. no tak, nasze miasto ma takie możliwości i fajnie, że możemy je wykorzystać. fajnie, że kopalnia dała pracę kilku tysiącom pracowników na przestrzeni xnastu lat.
@kj5: moi dziadkowie pewnie też. chociaż te dziesiąt lat temu to taki wygląd miasta był raczej normą. nie licząc Wrocławia, Warszawki, czy innych duzych miast. chociaż wszystko wyglądało podobnie. ale ja często rozmawiam z ludźmi w naszym wieku i rzygam narzekaniem na miasto xD porównywanie Jastrzębia do Wrocławia zawsze mnie niesamowicie bawi. i wieczny lament, że w Jastrzębiu jedyna praca to kopalnia. i w 90% mówią to osoby pracujące w it.
@darosoldier: to poproszę o jakąś propozycję rozwiązania tej sprawy wg Ciebie. Mnóstwo osób tylko komentuje jak to źle, a jak pytam o pomysł to słyszę - no nie wiem niech miasto się tym zajmie. Nikt mi jeszcze nie dał żadnego realnego pomysłu na rozbudowę rynku pracy w naszym mieście.
Ja jedynie widzę kolejne galerie i ewentualną kolej, bo co? jakieś firmy it mają się tutaj otwierać? Jakaś giga hala produkcyjna?
@konsumatumest: Wina Bzianeckiego który nic nie robił przez całą karierę. Są kopalnie była z nich kasa którą w swoją dzielnicę ładował a resztę miał gdzieś To nie jest żaden kłopot przyciągnąć inwestorów pobudować hale mniejsze miasta od naszego biedniejsze potrafią. Mamy tą strefę ekonomiczną z której nikt pożytku nie zrobił. Tylko tego się nie robi w rok dwa tylko latami.
@darosoldier: O, wreszcie rozmawiam z kimś, kto nie ma zaślepionego umysłu. Zgadzam się z Tobą, nasze miasto było przez wiele lat zamrożone i dopiero teraz powolutku odżywa, coś zaczyna się dziać. Choćby OWV, Park Zdrojowy - to są małe rzeczy, które powoli się pojawiają. Ja mocno w to wierzę, że za kilka lat zaczną pojawiać się inne miejsca pracy jak np. te hale produkcyjne. Chociaż szczerze mówiąc to ludzie i tak