Wpis z mikrobloga

#brexit #polityka
Jakiś rok temu byłem w uk u jednego inwestora i już wtedy dowiedziałem się, że na 99% będzie twardy brexit

Obecnie wiele wielkich korpo już migruje swoje zabaweczki do innych krajów, to chyba jasna przesłanka, że decyzja już dawno zapadła - a część wykopowych speców się jara jakimś extension :)

Najbardziej zabawnie będzie, jak już po brexicie i etapie stabilizacji - uk przyśpieszy w wielu wskaźnikach i ue będzie zawierać umowy dwustronne, tak jak teraz z japonią.

A wtedy cała propaganda #neuropa o super unii i że uk to debile - będzie śmiesznie wyglądać. Oczywiście tak być nie musi i nawet-jeśli nie przekładałbym tego na nasze polskie realia - nie jestem zwolennikiem polexitu, bo jesteśmy obecnie na to za mali.
  • 10
@eclypse tak, sa bardzo szybcy. Obiecali 40 umow handlowych do konca marca, a beda mieli 6, i to z samymi potegami (wyspy owcze, unia poludniowoafrykanska itp). Przemysl motoryzacyjny tez przyspiesza, ale ewakuacje z UK. zostanie pewnie sporo instytucji finansowych, ale Londyn juz nie jest swiatowym numerem jeden - spadl na trzecie miejsce. Na pewno amerykanskie korporacje szybko zagospodaruja UK dla swoich potrzeb w przypadku no deal. Ciekawe tylko co na to glosujacy