Wpis z mikrobloga

@Pan_Slon: I co z tego?Fachowiec typu Janusz nie naprawi, ale jest tani.Fachowiec z internetu naprawi, ale jest drogi i niedostępny.
I tak na to samo wychodzi.
Jedyną zaletą tych filmików jest dodatkowy zysk i darmowa reklama dla prawdziwych fachowców :)
@Pan_Slon: podpowiedz o jakiej mocy kupić lutownicę, aby przelutować złącze usb w telefonie?
Kupiłem lutownicę w markecie, 25W i topi tylko cynę. Później kupiłem taką o mocy 65W i nie da rady rozgrzać tej obudowy nad złączem.
Tak samo było z montażem drona, cienkie kabelki sygnałowe lutowałem bez problemu. Ale miedziane kable zasilające ~3mm nie dawały się rozgrzać, a co dopiero dolutować je na pewniaka do pada na płytce pcb.

Przykładowe
Pobierz
źródło: comment_8RsIhpb0pLAMSr3z8Kl0LJGmgE5Kayku.jpg
@Pan_Slon: Czy taki zestaw będzie dobry na początek? Ta lutownica da radę temu złączu, czy w takich przypadkach należy się posiłkować nagrzewnicą?
https://www.aoyue.eu/aoyue-int866-3in1-rework-station-lead-free-hot-air-soldering-station.html
Przyglądam się mu od dawna i jest to najtańszy taki zestaw 3 w 1. Chodzi o domowe zastosowania, ale bez takich akcji jak z tym złączem, czyli moim zdaniem czymś banalnym, co powinno się wymieniać raz dwa.
@Pan_Slon: super lubię takie filmiki, to jest nisza ale jak chcesz dodatkowy hajs do wynagrodzenia to polecam kupić 1000 subow i kręcić tego typu filmy z serwisu, właśnie naprawianie lutowanie czy inne takie
Fajnie gadasz, dobrze że tłumaczysz wiele rzeczy a nie siedzisz cicho avy tylko czegoś nie zdardzic, spoko się ogląda z kilku kamer

My nagrywany jakieś tam serwisowanie maszyn i różne takie zabawy, nisza, ale nie kosztuje nas to