Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Mam w domu subwoofer Creative P380 i chciałbym go zamontować w samochodzie. Subwoofer jest zasilany ~12V 2.9 ampera czyli w sumie można by go podłączyć do gniazda zapalniczki które mam w bagażniku (Fiat Stilo), ma wejście audio jack 3,5 mm (który swoją drogą sumuje sygnał z obu kanałów więc spoko). Subwoofer podłączony bez satelitek do kompa gra więc tym bardziej spoko.

Teraz pytanie, co potrzebowałbym zrobić dalej - odciąć wtyczkę od zasilania do suba i dorobić do niej wtyczkę do zapalniczki, ale jak sprawdzić co jest plus a co minus? Chyba że lepiej przetwornicę 12v na 230v kupić? Jeśli chodzi o audio to w radiu mam wyjście chinch na subwoofer więc mam podłączyć kabel chinch<->jack między subem a radiem?

Dobrze myślę? Coś więcej powinienem zrobić? Czy jak to ogarnąć?

Na elektrodzie jest sporo osób które tak zrobiły z tym subwoferem, ale niestety nic się na elektryce nie znam, mówią tam jakimś dziwnym językiem a ja potrzebuję porad dla nooba

Dla tych co pomyślą "po co mi to, przeciez to bez sensu, kup tubę" to tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3337527.html gość ma to w Octavii i pisze że świetnie mu to uzupełnia doły w głośnikach fabrycznych więc to nie jest taki głupi pomysł. Na tubę nie będę paru stów wydawać jak mogę to sobie zrobić za kilkadziesiąt zł

Radio to Pioneer DEH-2300ub

#pytaniedoeksperta #elektryka #caraudio #pytanie #radiosamochodowe
dj_mysz - Hej Mirki. Mam w domu subwoofer Creative P380 i chciałbym go zamontować w s...

źródło: comment_khqQgtfLg4ehdk6AU3KNk1LjBez2pJHq.jpg

Pobierz
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stassma: to jak ten gość z Octavii to zrobił? Co się stanie jak podlacze stały prąd z zapalniczki do zmiennego w sub? Spali się bezpiecznik w subie czy w samochodzie? XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dj_mysz: prawdopodobnie to napięcie w subwooferze jest zmieniane na stałe. Wiec albo sobie otworzysz i ogarniesz gdzie będzie plus i minus albo czekają cię przeróbki. Po przejrzeniu płytki napięcie ac odrazu jest przerabiane na dc. Wiec bez problemu się da. Jedynie musiałbyś sprawdzić polaryzacji.