Wpis z mikrobloga

@GrammarNazi: Obcy? nie jest to ważne. Ale też uważam że stare fimy miały duszę, pomysł. Klimat był pierwszorzędny. teraz samo gówno... Ciekawe która wytwórnia jest w stanie stworzyc coś takiego jak Powrót do przyszłości...
@frusio Może nie to, że gówno, ale chyba dziś takiemu science fiction, które ma przesłanie, niesie jakąś myśl, dużo trudniej przebić się do mainstreamu. Poza wyjątkami typu Interstellar naprawdę nie widziałem w kinach żadnego filmu science fiction godnego polecenia. Jeżeli się mylę, to bardzo proszę o podanie jakichś tytułów. Chętnie poznam ciekawe filmy science fiction o których być może nie wiem.
@GrammarNazi:

Wolam, bo i tak bym cos polecił z sf :)
Statek na screenie do odgadniecia to elysium, a film nazywa sie "Pandorum" z 2009 r. To fajny film w "starym" klimacie.
Rekawice podjal tez netflix i w temacie sf stworzyl "Paradoks Cloverfield" z 2018 r. Wyszlo srednio, ale zly tez nie jest. Za to "Life" z 2017 r. wyszedl juz calkiem miodnie. Poszukaj też "Valerian i miasto tysiąca planet" z
@nurek_z_jaworzna Nie oglądałem Morgan, TAU, infinity Chamber i 400 dni dziękuję, sprawdzę :) Pandorum to jeden z moich ulubionych filmów, klimat jest tam rewelacyjny. Chodziło mi o to, że dobre filmy SF rzadziej się przebijaja do szerszej publiczności. Ze swojej strony polecę jeszcze SUM1, który ma raczej słabe oceny, ale mi się bardzo podobał i również miał ciekawy klimat.
@nurek_z_jaworzna: > > film nazywa sie "Pandorum" ostatnio usilnie próbowałem sobie przypomnieć tytuł tego filmu bo chciałem go ponownie obejrzeć, dzięki ziom. Od siebie dodałbym jeszcze "Sunshine" - w stronę słońca. Co prawda lot na Słońce w celu zdetonowania tam bomby atomowej to skrajny debilizm ale film jest warty obejrzenia ze względu na klimat i scenerię.