Wpis z mikrobloga

Jedna z moich koleżanek z Chin jest nauczycielem, uczy języka i kultury chińskiej w Instytucie Konfucjusza w moim mieście. Zaproponowała abym na następne spotkanie przygotował jakieś ciekawe, nurtujące mnie pytania na temat #chiny , kultury , których nie rozumiem itd, a postara się na nie odpowiedzieć. Ogólnie bardzo cieszę się z tej znajomości, ale jako, że specjalizuję się w tematyce japońskiej, na temat Państwa Środka za dużo nie wiem i na pewno pod tym tagiem jest dużo Mirków, którzy wiedzą duużo więcej.

Prosiłbym bardzo was o napisanie jakichś ciekawych pytań, które mógłbym jej zadać. Bez głupich wpisów proszę.

  • 15
@Senchaa: a xd
Możesz zapytać o:
-Tajwan, czy jeszcze widzi szansę na pokojowe zjednoczenie
- jak być kobietą w społeczeństwie najmniej sfeminizowanym na świecie (efekt polityki 1 dziecka)
- dlaczego kultura chińska nie jest aż tak popularna jak amerykańska
- różnice między wschodnimi a zachodnimi Chinami, północą a południem
- z cięższego kalibru, jej zdanie o Mao - pewnie będzie coś w stylu Xiaopingowego 70% dobrze, 30% źle
@appylan: Woah! Dzięki za odpowiedź. Gdybyś jeszcze miał jakieś to możesz śmiało pisać. Spotkam się z nią pewnie pod koniec tego tygodnia. Oczywiście uzyskane przez nią odpowiedzi tu napiszę.
@Alkreni: coś o tym słyszałem. Ale znam tych ludzi, wychodzę z nimi czasami na piwo, raczej niemożliwe by byli jakimiś szpiegami, a przynajmniej w krakowskim IKu. Równe ziomki.
- dlaczego kultura chińska nie jest aż tak popularna jak amerykańska


@appylan: To nawet ja mogę ci na to odpowiedzieć xd
Amerykańska kultura stawia głównie na konsumpcjonizm i indywidualizm. Chińska to kolektywizm, posłuszeństwo wobec starszych i brak własnego zdania.
To chyba oczywiste, którą łatwiej wyeksportować.