Wpis z mikrobloga

Czy ktoś od #4konserwy mógłby mi wyjaśnić dlaczego wielu ludzi, którzy uważają się za prawicowców, wypowiada się o wyborach w #gdansk w następujący sposób:
- 12% to dobry wynik (jak dla mnie to tragedia, nokaut wręcz, biorąc pod uwagę że PiS nie wystawiło swojego)
- Skiba miał poparcie pisu ( ma ktoś chociaż jeden link z oficjalnym lub nieoficjalnym poparciem ww. przez pis?)
- Dulkieiwicz to lewactwo (znam ją przez moją siostrę, bo studiowała z nią i napewno nie jest to osoba o lewicowych poglądach)
  • 4
@magicznyKrzysztof: frekwencja była o 10% niższa, wyborcy PiS nie poszli do wyborów. Braun nie jest przecież sojusznikiem PiSu, nie ma chyba człowieka, który tak często merytoryczne krytykuje PiS. W wyborach do PE konfederacja będzie wyciągać konserwatywnych wyborców PiS więc jest dużo większym zagrożeniem niż chociażby taki Biedroń, który wyborców PiS nie będzie wyciągał. Wobec powyższych 12% to dobry wynik, zły byłby poniżej 5% co wielokrotnie wróżyła neuropa na wykopie.
@indianskibiegacz: ja jestem zaskoczony frekwencją, spodziewałem się coś koło 30%. Możliwe że w wyborach do PE coś ugraja, bo tam jest bardzo niska frekwencja, ale w krajowych będzie 476.
Co do wyborów w GD to uważam że to porażka. Do zagospodarowania było około 35% (wynik Płażyńskiego z wyborów) a obaj panowie zdobyli coś koło 15% więc porażka.