Wpis z mikrobloga

@TauCeti: No bo rozwój to jest stawianie galerii handlowych, korki na mieście (których nie ma, bo Rzeszów nie figuruje w rankingach najbardziej zakorkowanych miast), inwestowanie w byle co dla samego inwestowania, stawianie biurowców i robota w strefie ekonomicznej za minimalną.

W sumie to żałuję, że nie nagrywam/nie spisuję cytatów z Ferenca, bo jak przypominam jego słowa, to ludzie myślą, że zmyślam.
@TauCeti: Szczerze mówiąc to nie wiem, czemu ludzie nie sprowadzają się do Łańcuta. Nieduże, przytulne miasteczko, które ma 20 km do Rzeszowa, masę autobusów i pociągów odchodzących w jego stronę, autostradę, drogę krajową, dwie alternatywne drogi przez wioski… Tylko wtedy odpada opcja piątkowej najebki, bo trzeba by spać na dworcu.
@michaszekpetarda: np administracja, turystyka, hotelarstwo, edukacja, prawo. Problem polega tez na tym ze sciagaja tu ludzie z calego wojewodztwa bo to jedyne miasto z perspektywami. Mnostwo chetnych na kazde ogloszenie. Nie mowie o IT, budowlance, konstruktorach itp bo tu jest od kilku lat troche lepiej.
@gfgfgfa eh, już teraz dojeżdżam i nie po to sie przeprowadzam żeby nadal mieć kiepski dojazd bo jedyne co się im udaje to galerie handlowe (°° ()
@TauCeti: Znaczy się ja się spodziewam, że albo nie dożyję emertury, albo ZUS w ciągu najbliższych 40 lat jednak jebnie, więc nawet jakbym dostawał całą pensję do ręki, to pewnie by mi to wisiało. Tylko wtedy co miesiąc dostawałbym koło trzech tysięcy, a nie zależnie od miesiąca 2000-2200.
@TauCeti: Pracuję jako kierowca-zaopatrzeniowiec, wożę towar z pewnej podkrakowskiej hurtowni zoologiczno-weterynaryjnej, a sam jestem zatrudniony u gościa, który ma podpisaną z nią umowę, że zapewni transport na terenie woj. podkarpackiego i bezpośrednich okolic. Nasz kierownik jest takim jakby pośrednikiem. Przyjeżdża solówka rano, my ją rozładowujemy, przeładowujemy się na busy i jedziemy każdy w swoją stronę. Jakbyś gdzieś na drodze widział Renault Mastera na dębickich blachach z piątką w numerze na końcu,