Wpis z mikrobloga

Hej, rozważam kupno m365. Odlozylo mi sie troche benefitow z pracy i moge kupic przez empik za ok. 900-1000zl.
Mam kilka pytań, zwłaszcza do użytkowników poruszających się po Wrocławiu:

1. Czy hulajnogą dojeżdżacie od domu do pracy (czy innego p. docelowego), czy używacie jej raczej pośrednio, czyli dojazd do MPK, pociągu etc?

2. Z tego co wyczytałem, obecnie mogę liczyć na max 10km zasiegu, na wiosne może o kilka km więcej. Czy taki zasięg można osiągnąć modyfikując soft, tak żeby tryb eco w ogóle się nie odpalał, a vmax bylo takie jak producenta czyli 25km/h?

3. Jak to jest z wożeniem hulajnogi w autobusach, tramwajach? Da się? Czy kierowca lub pasażerowie już was kiedyś wyrzucili? Transportowac zlożoną czy w całości?

Z gory dziekuje.

#m365 #xiaomi #hulajnoga
  • 23
@krzysiekdw: Kraków here, ponad 2k na liczniku i 1,5 roku ją mam

1. to zależy gdzie jeżdżę, ostatnio do pracy bezpośrednio około 6,5km, ale jak potrzebuję gdzieś dalej to łącze to z komunikacją


2. Przy aktualnych temperaturach zasięg już ładnie wzrasta, dojeżdżając do pracy mam około 60-65% baterii jeszcze

3. Da się, jak jest miejsce i potrzebuję to jeżdżę z hulajnogą
2. Z tego co wyczytałem, obecnie mogę liczyć na max 10km zasiegu, na wiosne może o kilka km więcej. Czy taki zasięg można osiągnąć modyfikując soft, tak żeby tryb eco w ogóle się nie odpalał, a vmax bylo takie jak producenta czyli 25km/h?


@krzysiekdw: Ja mam około 8-9km przy zmodyfikowanym sofcie do 32km/h.
Na oryginalnym sofcie zrobiłem wczoraj 12km z czego ostatnie 3km żółwim tempem... jeszce z kilometr pewnie bym przejechał.
@krzysiekdw: ludzie jeżdżą tak jak potrzebuję, nie ma problemów. Niektórzy np. tylko rekreacyjnie, tak jak ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
10km zasięgu to chyba trochę przesadziłeś, powinno być więcej.
Ale skoro chcesz na dojazdy do pracy to wiesz jaki konkretnie zasięg jest potrzebny?
Modyfikując soft trochę pozmieniasz to o czym mówisz ale nigdy nie będzie tak że przez całą baterię będziesz miał taką samą moc.
W tramwajach
@krzysiekdw: Ja dojeżdżam hulajnogą do pracy, 3.5km w jedną stronę.

Zasięg głównie zależy od tego ile ważysz. Ja jestem dość tłusty, a po przejechaniu do pracy i z powrotem (a właściwie to na odwrót, bo ładuję ją w pracy :)) zostaje mi nieco poniżej 50%.

Natomiast co do trybu eko, to w zasadzie są dwa różne takie tryby. Jeden aktywowany manualnie, a drugi automatyczny poniżej 50% baterii i tego nie obejdziesz.
@Pienio69: @Jake_921: @Wu70: @Andczej: dzieki mireczki!
A ostatnie pytanie: czy zostawiacie hulajnoge przypieta gdzies po sklepami, tak do pol godziny max? Chcialbym czasem skoczyc do centrum handlowego po zakupy, a na hali z hulajnoga nie wejde. Widzialem juz foto ze ktos lapal pod przednie kolko, ale to chyba da sie jakos przepchnac?
@krzysiekdw: Nie, jak się okazało ten łańcuch jest zbyt duży żeby go przeciągnąć przez koło (tylne, nie przednie, bo w przednim jest silnik). Zamiast tego obwiązuję go kilka razy wokół rury od kierownicy i stojaka na rower tak że jest mało co luzu. Nie ma wtedy możliwości żeby go ściągnąć.
@krzysiekdw: generalnie to dodaj się do grupy na facebooku i poczytaj o problemach. Z takich regularnych to:
-pękające dętki
-pękający zaczep kierownicy -> hulajnoga składa ci się w trakcie jazdy i tracisz zęby
-pękający błotnik - można rozwiązać dodatkowym zaczepem z drukarki 3D
-pękający kabel swiatla tylnego
-skrzypiąca kierownica, łapiaca luzy
To takie najpopularniejsze, problem z zaczepem kierownicy chyba najniebezpieczniejszy w skutkach