Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
Mam takie pytanko, czy moglibyście mi podać jakiś prosty program do symulowania obwodów elektrycznych. Chodzi o to że uczę się programowania w arduino i tworząc niekiedy jakieś obwody niechcę ryzykować spaleniem jakiegoś elementu i chciałbym zobaczyć czy "dioda po podłączeniu się spali czy jednak będzie świecic". Najlepiej jak by to było coś na wzór programu "dcaclab".
Z góry dziękuję za odpowiedź.

#elektronika #obwody #arduino #elektryka
  • 11
@Blackhorn @Sanczo231 : Ja nie mam problemu z przeliczaniem i prawa Ohma, Kirchoffa są mi znane. Ja po prostu niechcę spalić za którymś razem silnika albo jakiegoś innego komponentu dlatego chciałem się wspomóc jakimś narzędziem tym bardziej że elektronika nie jest moim poletko i potrzebuję jej tylko do sterowania prostymi układami.
@DonWawrzek: Również polecam https://www.falstad.com/circuit/circuitjs.html
Pomimo tego że jest to narzędzie online to ma dużo fajnych opcji i przede wszystkim fajny interfejs, czego nie można powiedzieć o programach typu LTSpice, są nawet skróty klawiszowe i bajery typu, ze jak najedziesz myszką na R to scrolem zmieniasz rezystancję, do szybkiego sprawdzenia pierdół niezastąpiony i nie wiem czy znajdziesz coś lepszego (za darmo).
@DonWawrzek: Tylko pamiętaj, że narzędzia symulacyjne zwykle nie będą miały jakichś szczególnych obiekcji przed pokazaniem, że przez LEDa płynie np. 10 kA i świeci ( ͡° ͜ʖ ͡°)