Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,

pytanie do "fachowców" i muzycznych świrów. Noszę się zamiarem nauki gry na klawiszach. Mam za sobą (czasy młodzieńcze) epizod w szkole muzycznej, jednak na zgoła innym instrumencie, bo akordeonie. Jednak i tak można mnie uznać za amatora.

Pytanie moje brzmi - przy budżecie max 700 zł - za czym warto się rozejrzeć w kwestii "pierwszego" keyboardu? Czy rzeczywiście warto już rozglądać się za modelami z klawiszami dynamicznymi? Czy na początek nie jest to aż tak istotne?

Może paść pytanie o rodzaj muzyki - utworów jakie chciałbym nauczyć się grać - chciałbym iść w kierunku klasyki, ewentualnie jakichś współczesnych kompozytorów typu Zimmer, Einaudi itp.

#muzyka #kciochpyta #sprzetmuzyczny #keyboard #niewiemjaktootagowac #pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
@tokar90: Jak grałeś na akordeonie to już pewnie nieco klawisze też ogarniasz. Pomyśl jak chcesz dokładnie grać, ja kupiłem ostatnio klawiaturę midi za grosze i mi się podoba, tylko, że taką klawiaturę musisz podłączać do komputera/laptopa bo sama z siebie to ona żadnych dźwięków nie wydaje. I używane czy nówki ? Ogólnie Mirki wcześniej jak sam szukałem polecały rolandy i casio, byle dynamiczna klawiatura była i te 4 oktawy conajmniej, sam
  • Odpowiedz