Wpis z mikrobloga

@TurboDynamo: pracowały, bo wielu mężczyzn w wieku produkcyjnym wyjechało na wojnę i pojawiły się braki w sile roboczej, które łatały kobiety. Nie miałeś o tym w szkole?( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aczkolwiek foty ustawiane, może nawet z modelkami, ale obrazują jakiś wycinek rzeczywistości :P
@TurboDynamo:
edit: Dobra masz rację że ustawione trochę, ale zdjęcia piękne jak na swój wiek

Chociaż formalnie zdjęcia miały mieć czysto propagandowy charakter, ich jakość oraz niepowtarzalny klimat sprawiają, że uważa się je za jedne z najlepszych kolorowych zdjęć wykonanych podczas II wojny światowej. Zwłaszcza dotyczy to słynnych zdjęć amerykańskich czołgów w trakcie manewrów, oraz pracowników zakładów przemysłowych, zwłaszcza kobiet. Praktycznie wszystkie najsłynniejsze zdjęcia powstały w 1942 roku w różnych zakładach
Nie miałeś o tym w szkole?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kuraku: a ty nie miales w szkole czytaniabze zrozumieniem? Czy napisalem gdzieś ze kobiety w ogole nie pracowaly w fabrykach w trakcie 2 wojny swiatowej? Napisalem o tych zdjeciach konkretnie i modelkach.
@TurboDynamo: miałem, miałem, stąd druga część komentarza. Jednocześnie czytałem też książki dot. pracy fotografów w okresie PRL, co wbrew pozorom można trochę przyrównać jeśli chodzi o warunki, z tych opowiadań wychodziło, jeśli dobrze zapamiętałem, że bardzo często do takich fot brane były dziewczyny z danego zakładu, może nie z tego samego stanowiska itd. ale rzeczywiście pracujące w danym miejscu. Myślę, że tutaj mogło być podobnie. Oczywiście mogły to też być wynajęte