Wpis z mikrobloga

Użytkownik @1realista1 opublikował znalezisko z kontrowersyjnym zachowaniem dwóch mężczyzn. Użytkownik dostał za ten film (tweet z oficjalnego konta prezydenta Brazylii) bana a moderacja zarzuciła mu manipulowanie faktami. Tytuł i opis znaleziska brzmiał "Prezydent Brazylii opublikował takie tam "normalne" zachowania z parady LGBTQWERTY podczas karnawału w Brazylii. Niech ktoś jeszcze tylko mi powie że ci ludzie są zdrowi psychicznie". W uzasadnieniu usunięcia znaleziska napisano "Sytuacja miała miejsce podczas karnawału w Brazylii, autor artykułu manipuluje faktami". Wygląda na to, że moderacja podjęła pochopną decyzję o zbanowaniu użytkownika w oparciu o brak wiedzy. Karnawał w Sao Paulo składa się z oficjalnej parady na Sambadrome oraz z mniejszych parad organizowanych przez tzw. Blocos. Istotnie podczas karnawału odbywała się parada Blocos LGBT i film ma pochodzić z tej parady. Uczestnicy Blocos LGBT prowadzili nawet protest przeciw obecnemu prezydentowi. Podczas karnawału w 2019 zarejestrowanych było 269 Blocos które organizowały 499 parad.

tl;dr; w czasie karnawału w Sao Paolo w Brazylii odbywają się pomniejsze parady i była parada LGBT. Użytkownik nie zmanipulował faktów. Wygląda na to, że moderator nie zgłębił tematu i pochopnie zablokował @1realista1.

Zapraszam do zapoznania się z informacją o paradach w czasie karnawału: https://www.carnivalbookers.com/rio-de-janeiro/street-parties

#wykop #banujo #afera #moderacjacontent #moderacja #manipulacja #4konserwy
Pobierz
źródło: comment_Uzc2BqemxNJNRwMe86Yx7CX1ahbZdm6G.jpg
  • 12
@L3stko: Nie oceniam tego znaleziska i nie piszę odnośnie niego, ale dzisiaj pisałem w innym wpisie:

Natomiast teraz będę się częściej przyglądał i zachęcał do głębszego zapoznania czy faktycznie fejk jest/był fejkiem, bo ostatnio zauważyłem zwoływanie się do masowego zgłaszania ''niewygodnych'' znalezisk i wywierania presji na moderacji, bo pojawiło się tam jakieś nieodpowiednie zdanie/wyraz/sformułowanie nie czyniące znaleziska fejkiem/informacją nieprawdziwą.


często to wygląda na czepianie się na siłę, żeby tylko moderacja usunęła
@Nuckyy: dokładnie tak mogło być w tym przypadku. Przyczepiono się określenia „parada LGBT”, tylko że w ramach karnawału faktycznie taka parada miała miejsce. Ciekawe co z tym zrobi moderacja. Autor zgłoszenia mógł wprowadzić moderację w błąd.
@Nuckyy: powiedziałbym, ze zawsze. najśmieszniejsze jest to, ze robi to typ ktory miał bana za manipulacje. a który sam wali znaleziska z opisem z czapy. gdyby sam siebie miał oceniać co do prawdziwości to by musiał sam siebie zbanować.
@L3stko @Arcyksienciuniu: O i są jeszcze artykuły z GW do których wiecznie wykorzystywane są mirkolisty: https://www.wykop.pl/wpis/39504931/pracownik-ministerstwa-ziobry-po-godzinach-wieszal/

Jak mam ocenić czy to informacja prawdziwa, skoro artykuł nie jest dostępny? Na podstawie opisu? Mam wykupić abonament? W takim razie nie jest to reklama płatnych treści? Ja to tak traktuje. Mirkolista, później znalezisko żyje swoim życiem, a 3/4 osób nie może się z nim zapoznać.