Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #auta #auto #pierwsze4kola #motobieda #samochody #opel

Mirasy, potrzebuję wsparcia motoryzacyjnego ( ͡ ͜ʖ ͡)
Obecnie poszukuję auta do powiedzmy 2,5k na dojazdy do pracy (ok. 40 km w obie strony). Szukam czegoś taniego w utrzymaniu i mało palącego. No i na jednej grupie dzisiaj znalazłem Vectrę B z 99 roku, z silnikiem 1.6 ECOTEC 109 km bodajże. Poszedłem z moim szanownym ziomeczkiem (mirkuje czasami bez konta ( ͡° ͜ʖ ͡°)) na oględziny autka i testową jazdę.
Pierwsze wrażenie całkiem ok. Właściciel (bardzo w porządku!) kupił go po poprzednim 4 miesiące temu. Od razu wskazał na wady:
- nie działa centralny zamek w drzwiach prawych, przednich pasażera (na bank miał jakiegoś dzwona z tamtej strony)
- brak gałki skrzyni biegów
- ruda na lewym, tylnym nadkolu
- świeci airbag (wg właściciela poduchy są i to oryginalne)

Wg właściciela,tydzień temu wymieniane hamulce i przegląd gazu. Podobno wszystko ok. PT do końca października 2019, OC do listopada oraz butla ma homologację na 5 lat.
Wrażenia z jazdy: na zimnym odpalił z lekkim zawahaniem, przełączanie na gaz ręczne (właściciel uważa, że można uruchamiać jak wskazówka temp. zacznie się poruszać). I tu nie jestem pewien czy jechaliśmy na gazie (na zimnym trochę strzelał, potem przestał). Wskaźnik gazu przy wciśnięciu mrygał, a następnie gasł (nie pokazywał poziomu, według właściciela z powodu małej jego ilości). Czy ktoś się orientuje jak to powinno się zachowywać? Kontrolka gazu wyglądała mniej więcej jak ta wstawiona na zdjęciu w komentarzu.
Sama jazda całkiem ok (trochę luzów w kierownicy), dobre przyspieszenie, ale dziwnie działający pedał hamulca. Bardzo miękki, po dociśnięciu bardziej zaczyna hamować lepie. Ręczny naprawiony. Czy to możliwe, że hamulce są słabsze po świeżej wymianie?
W trakcie rozmowy z właścicielem, mój ziomeczek pozwolił sobie na zrobienie zdjęć spodu. Zdjęcia są tylko z prawej strony, ponieważ z lewej nie było takich ognisk korozji. Proszę o ocenę, czy taki stan podwozia wydaje się być ok jak na taki wiek?

Właściciel zszedł do 1900 złotych. Myślicie, że warto? Wstawiam zdjątka poglądowe.
Pobierz
źródło: comment_UvQSWm8mTqEQ60Tjbh82GTQ6RBP6z1a0.jpg
  • 35
@pan-violaceus: no jak dla mnie, to z jakiegoś powodu, ten samochód kosztuje 2k a nie 10. Także nie można od niego wymagać idealnego stanu. Nie znajdziesz w tych pieniądzach samochodu który będzie nieskazitelny, komplet dobrych felg z oponami używanymi kosztuje 1500 zł hehe