Wpis z mikrobloga

Sprawa nie jest prosta, bo za dobrą i mocną myjkę musisz zapłacić powyżej 1k. I Karcher nie hest tu wyjątkiem. Dobra myjka powinna mieć mosiężną głowicę pompy i ciśnienie max. na poziomie conajmniej 150 bar, bo robocze to i tak 90% z tego no i moc 2 kW w górę.
Poniżej tych parametrów wszystkie dadzą podobne efekty użytkowania czy to Karcher, Nilfisk, Oleo-mac czy Lidl. Jak wybierzesz opcje budzetowa to zapytaj gdzie
@9_pasazer_nostromo: uzupełnię jeszcze kolegę @plk_bbl: o informację, że myjki w okolicach 800 zł w zwyż mają jeszcze jedną różnicę do lidlowych i tańszych, tj rodzaj silnika. Tańsze to silnik szczotkowy, powyżej 800 (choć nie wszystkie) mają silniki indukcyjne. Żywotność szczotkowego jest taka jak w odkurzaczu, a indukcyjny taka jak w pralkach, w pralce prędzej bęben odpadnie niż silnik siądzie..
Mam do umycia jakieś 200m2 elewacji i 80m2 podjazdu z kostki więc to będzie bardziej intensywne użytkowanie.


@9_pasazer_nostromo: a myślisz, że ja swoją myjkę używam do mycia 10m2 podjazdu w szeregówce? ;) Spokojnie podobna ilość się uzbiera.
@9_pasazer_nostromo: K7 to najwyższa seria Karchera z serii domowej, jednak z roku na rok ich kolejne wypusty są coraz bardziej budżetowe.

Kiedyś k7 miała pompę mosiężną, ale stwierdzili że wystarczy aluminiowa.

Teraz aluminiową zastępują bi-componentową (inna nazwa hybrydowa) i to nic innego jak połączenie plastiku z aluminium. To co pracuje, czyli tłoczki i ich obudowa są dobrej jakości aluminium (tłoczki ze stali wysokogatunkowej), ale podłączenie wody jest już na plastikach, co
@9_pasazer_nostromo ja od 2 lat używam lavor prime 145. Nie jest to sprzęt profesjonalny, mimo to nie narzekam, brakuje mi jedynie dobrej pianownicy. Ja w zestawie miałem dysze do piany, regulowaną, turbo. Dodatkowo szczotka obrotowa, szczotka zwykla, szczotka do tarasów. Teoretycznie (nie testowałem myjka sama może zaciągnąć wodę np z wiadra)
K7 to dobry sprzęt ale jak pisał @marcho87 technologia hybrydowa mnie nie przekonuje szczególnie w połâczeniu z wysokim ciśnidniem bo aż 180 bar. W cenie K7 możesz rozważyć OLEO-MACa 145 C. Mosiężna pompa i duużo serwisów w całym kraju. Także za 3 lata nie zostaniesz na lodzie w razie problemu. W MacAllistera bym poszedł tylko po przedzwonieniu do jakiegos "autoryzowanego" serwisu gwarancyjnego czy je naprawiają. Bo jak nie to po gwarancji każdy
@plk_bbl Maca naprawiają na gwarancji i po też. Jest serwis we Wrocławiu. Mac to ta sama fabryka co Bosch i Stanley, więc teoretycznie na rynku znajdziesz gdzieś końcówki ciśnieniowe jak te z Maca się zużyją. Do tej pory jedną z wad tych myjek była ograniczona liczba akcesoriów do dokupienia i zawsze trzeba było kombinować i np wąż ciśnieniowy dorabiać we własnym zakresie.

Tylko to mnie nie przekonuje do Maca - dostępność cześci