Wpis z mikrobloga

@TauCeti: Zależy jeszcze, który Stalker. Ogółem jest tak:
– w Cieniu Czarnobyla pierwszą bronią, którą możesz znaleźć i która z grubsza strzela tam, gdzie celujesz, to Walther P99, sprytnie ukryty na posterunku końcowym w Kordonie (tam, gdzie masz przejście na Wysypisko), z tym że to pistolet. Z broni podstawowej to takie sensowne strzelanie zaczyna się dopiero od Dziczy i LR-300, chyba że będzie ci się chciało taszczyć pięciokilogramowego L85 z X18
@Pangia no właśnie clear sky zacząłem, ale mimo patcha żadnego startowego aks nie uświadczyłem ( ͡° ʖ̯ ͡°) teraz biegam z kałachem od wojskowych, dość fajnie mi sie nim gra bo nie martwie się o amunicje jak narazie ( ͡º ͜ʖ͡º) pogram jeszcze, może się przyzwyczaje/znajde ulepszenia
@TauCeti: Różni technicy mają różne możliwości ulepszania broni. Jeśli chodzi ci o zwykłego akacza (zaznaczam, że w grze są fikcyjne nazwy broni, AKS-74 w grze ma nazwę AKM-74/2), to technik w bazie Czystego Nieba może go ulepszyć do końca, technik Wolności mogą go ulepszyć na maksa pod celność, a technik Powinności pod szybkostrzelność. Ogółem pod szybkostrzelność raczej nie warto, AK zrobiony pod celność co prawda strzela z częstotliwością jakichś 400 strzałów
@Pangia ciekawe, myślałem że wszystkie bajery dostane u jednego, czyli pójdę w celność, co do nazw to mam moda na realistyczne nazwy broni ( ͡º ͜ʖ͡º)