Wpis z mikrobloga

Jak wyleczyc ustrojstwo jakim jest jelito drazilwe?
Jestem przebadany i wszystko ok, jem zdrowo, wysilek fizyczny lecze sie psychiatrycznie oraz psychoterapia i stan jest w miare stabilny, ale caly czas problemy gastryczne:
-non stop gazy
-wzdecia(najwiekszy problem)
-ciagle uczucie ssania czy jakiegos takiego dyskomfortu w zoladku
-sranie 10 razy dziennie
-ciagle uczucie niepelnego wyproznienia

Jak siedze w domu to luz, bo te gazy i sranie idzie robic caly czas, ale czasami jak jestem gdzies dlugo po za domem i mam gorszy czas z tymi sprawami to dyskomfort okropny.

Probowalem probiotyki, miete i koper pic, ale non stop to samo.
Macie jakies tipy? Moze dosw?
#ibs #jelitodrazliwe #medycyna #psychologia #psychiatria
  • 16
@ayoo: mam kolegę co ma wszystkie choroby zołądka jakie chyba istnieją w tym własnie drazliwe jelito i chyba musze Cie zmartwić tego sie chyba nie da wyleczyc jedynie troche zniwelować i tez sra 20 razy dziennie niestety a jedno leczy a drugie mu nie daje spokoju
@nvmm jelito drazliwe jest podobno ze stresu(zaburzen psychiczbych, w moim przypadku nerwicy), wiec psychoterapia + farmakologia moze to napiecie zmniejszyc wiec jelitko powinno tez lepiej dzialac
@ayoo: Byłeś u gastrologa? Mi jeden lekarz zdiagnozował jelito drażliwe, za to drugi powiedział, że jelito drażliwe się diagnozuje, jak już wyeliminuje się inne zaburzenia, czego poprzedni nie zrobił. No i zbadaj, jakie składniki mogą Ci szkodzić poprzez eliminację z diety na jakiś czas. Mi na przykład jest lepiej, jeśli wyeliminuję z diety laktozę i cukier.