Wpis z mikrobloga

Czasem sobie śledzę różne skradzione bitcoiny, tak dla zabawy sprawdzam co się z nimi dzieje, jak są mixowane itp.
Przed chwilą rzuciłem okiem na te 240 BTC które wykradziono dwa miesiące temu ludziom używającym electrum.
Powiem wam że takiego dzbana jeszcze nie widziałem. Typ chyba nie wie co robi. Ciągle mixuje BTC sam ze sobą, dzieli je na mniejsze części po czym łączy je od razu w jedną całość. Poważnie nie mam pojęcia co on chce osiągnąć...
Poświęciłem dosłownie kilka minut i przestałem śledzić resztę. Nie używa żadnego mixera, tylko sam ze sobą je mixuje, kompletnie bez efektu.

Już po chwili trafiłem na dwie wpłaty na portfel Bitfinexa. Reszty nawet nie sprawdzam. Dziwi mnie że ktoś kto przygotował taki phishing na posiadaczy electrum robi coś takiego. Śledziłem wiele kradzionych BTC, ale czegoś takiego jeszcze nie spotkałem.

Człowieku, robisz to źle. Złapią cię... No chyba że masz konto na finexie na słupa albo na lewej weryfikacji i ogarniesz to jakoś dalej przed wyjściem do fiata.

#kryptowaluty #bitcoin #hackingnews #hacking
cyberpunkbtc - Czasem sobie śledzę różne skradzione bitcoiny, tak dla zabawy sprawdza...

źródło: comment_xU2Yg65CLtI6tQafB6WHdMD35fghxQtn.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: nie mam pojęcia o krypto ale na logikę kupowałbym za to różne inne krypto żeby wyjść z systemu, najlepiej wiele różnych walut, w małych ilościach żeby utrudnić poszukiwanie i dalej znów za to przeskakiwać w inny system i tak kilkanaście razy
  • Odpowiedz
@xeerxees: Tak, ale jeżeli ktoś pepełnia inne błedy to i tak można z dużym prawdopodobieństwem na niego trafić. Nie same transery są istotne. Wiesz jak ktoś tam sobie miuje tak o to nikt tego nie rozgryzie. Przy skradzionych BTC które są przestępstwem ściganym robi się dużo bardziej skomplikowane analizy
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: no wątpię że jak ktoś kupiłby za to monero kilka razy obrócił, potem kupił za to np. znów btc, potem złoto i srebro w monetach uncjowych z dostawą w paczkomaty na fałszywe nazwisko, potem wymianka na dolary w wielu punktach potem znów kupienie za to btc w tych bitkoinomatach itd. można kręcić imbę długo
  • Odpowiedz
@xeerxees: Nie chce mi się tłumaczyć, ale można popełnić błedy nawet po ucieczce do monero. Poza tym dużo łatwiej urwać ślad i sprzedać niewielkie ilości za kilkanaście tys $. Wiele trudniej to zrobić np ze 100mln$
  • Odpowiedz
Ciekawią mnie te "bledy" przy ucieczce w Monero, napiszesz cos wiecej na ten temat,


@ZjemCiNoge: Jest np kwestia tego gdzie kupisz te Monero... może kupisz je na giełdzie gdzie jesteś zweryfikowany swoim imieniem i nazwiskiem? A może to nawet giełda gdzie nie jest wymagana weryfikacja dokumentem tożsamości/ paszportem ale i tak da się Ciebie zidentyfikować poprzez email lub dane z przelewu bankowego.
  • Odpowiedz