Wpis z mikrobloga

Miecz dwuręczny, którego właścicielem był ponoć Pier Gerlofs Donia, zwany też "Wielkim Pierem".
Wielki Pier był fryzyjskim piratem i dowódcą powstania, znanym ze swojej ogromnej siły i, jak sama ksywka wskazuje, rozmiarów - ponad 2 m wzrostu. Źródła podają, że potrafił ściąć mieczem kilka głów naraz i zaginał monety dwoma palcami. Sam miecz ma długość 2,15 m i waży ok. 6,6 kg.

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii lub zaplusuj ten komentarz, bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!

#historiajednejfotografii #historia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #miecze #bron #piractwo
Zwiadowca_Historii - Miecz dwuręczny, którego właścicielem był ponoć Pier Gerlofs Don...

źródło: comment_gfhNYYsnWtGigX2XqMWvexT31smIfXM4.jpg

Pobierz
  • 128
@Mleko_O: tak wiem, chodzi mi że flamberg miał wymiary jak ten miecz Podbipięty, i już to wygląda dziwacznie a gdzie dodać jeszcze 40cm? I używać nie do pchnięć w szyku tylko walki na statku? Ja nie napisałem że jestem pewny że to fake ale coś mi się to nie trzyma kupy a druga sprawa to waga, przy 6.6 kg jeśli nie zabił pierwszym cięciem to ile zajęło mu wyprowadzenie drugiego ?
@Mleko_O: ja bym jednak założył że nigdy nie użył go w walce i chodziło tylko o efekt psychologiczny czy jakieś popisy z rabaniem arbuzów, on jest też przynajmniej 2 razy cięższy od flamberga, ja jednak zakładam funkcje pokazowo-wystawowa a nie bojowa tej broni
@Zwiadowca_Historii: gdzie ja pisałem o nabijaniu na kopie? Poza tym gdyby tym mieczem tak świetnie się cięło to dlaczego miecz katowski wygląda trochę inaczej? Wracając do kopii, to nie czytałem nigdzie, że jedną szarżą nadziewano od 6 do 12 chłopa, raczej do 3 góra 4.