Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję pomocy. Niedawno kupiłem Xiaomi mi mix 2, mając około 10% baterii, może mniej, zaktualizowało mi się oprogramowanie. Teraz bateria trzyma dużo krócej. Co mogę zrobić by bateria dalej długo trzymała? Cofnąć jakoś aktualizację? #xiaomi #miui #mimix2
  • 8
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Byll: Co ma piernik do wiatraka? Po 1 wyłącz auto aktualizację bo jak Ci padnie w trakcie TO kaplica. Po 2 widocznie taka aktualka że gorzej trzyma. Global rom?
Global. Gdzieś czytałem kiedyś że najlepiej aktualizować gdy bateria ma 100%, że to ma znaczenie, stąd pytanie tutaj.
@inspektor_gadzet: Chodziło mi że ilość baterii w trakcie aktualizacji nie wpływa na jej żywotność po aktualizacji. Jedynie jak padnie w trakcie to lipa. Op powiązał 10% z szybkim spadaniem po aktualce.
@Byll: Najlepiej aby miała pow 50%. Ale to dlatego jak pisałem wyżej.
@Invisible22 czyli pozostaje mi pogodzić się z tym faktem. Szkoda bo podoba mi się ten telefon, a po aktualizacji bateria trzyma jakieś 30% krócej. Zmiana Roma z globala na inny daje jakieś korzyści? Bo powiem szczerze nie znam się na tym kompletnie
@Byll: kolego jsk juz pytasz o baterie i szybkie wyczerpywanie, to poswiec chociaz te 2 min i powklejaj wyjresy ze zuzycia baterii i liste najbardzie pradozernych appek.
Prawdopodobnie po aktualizacji jakas aplikacja, albo proces systemu sie zbugowal i wybudza ci telefon.

Jak ci sie nie chce bawic i kombinowac, zrob factory reset.