Wpis z mikrobloga

Mirki, znajomość którego programu bardziej przyda się w branży energetycznej/elektrycznej - AutoCAD czy Solidworks? Jestem na 3 roku studiów (elektroenergetyka) i mam możliwość zrobienia kursu z każdego z tych programów (pierwszy odpłatnie, drugi za darmo), jednak nie wiem, który bardziej mi się przyda. W przyszłości chciałbym projektować linie kablowe SN i WN, ale to jeszcze nic pewnego.
#elektryka #energetyka #inzynieria
  • 13
  • Odpowiedz
@mich_uj: bierz autocada ale osobiście to twierdze ze takie kursy gówno warte jak nie zaczniesz na prawdę robić swoich branżowych rzeczy. Interfejs poznasz, to na pewno. Rozumiem ze to ma być cad elektryczny?
  • Odpowiedz
@mich_uj: od biedy w 3d będziesz mógł składać HV Boxy i robić rysunki zlozeniowe i wykonawcze. Juz lepiej AutCAD elektryczny i wiedziedz gdzie jaki klawisz i jak ulatwic sobie zycie bo tam to glownie spryt sie liczy.
  • Odpowiedz
@Uri_: siedze na acadzie od R14, z przerwami na rozne wynalazki innych firm przy zmianie pracy. Do wiekszosci zastosowan podstawowe rzeczy wystarcza, jesli firma korzysta z czegos nietypowego, lub mocno specyficznych funkcji, to zazwyczaj ktos cie tego nauczy. Bo maja swoja sciezke i metody dzialania.

Wazne zeby potrafic korzystac z softu, nie pogubic sie jak trzeba wykonac podstawowe dzialania itd.
Przeciez nikt nie bedzie chcial od delikwenta zeby na rozmowie o
  • Odpowiedz