Wpis z mikrobloga

Chciałbym sobie kupić psvite, jednak nigdy nie miałem żadnego handhelda i nie jestem ani trochę w temacie. Na co zwracać uwagę? Są jakieś gorsze i lepsze wersje konsoli? Która jest najlepsza? Da się na to wrzucać jakieś emulatory i gry z neta?
#psvita #konsole
  • 22
@wpgg: czemu? nigdy nie grałem w gry na vite, z tego co wiem to baza gier jest dość spora. Nie zależy mi na najnowszych tytułach i nie mam zamiaru przed nikim szpanować nową zabawką.
Zależy co potrzebujesz. Są wersje tzw. FAT i Slim. Każda wersja ma swoje plusy i minusy.. Przykładowo: - - wersja FAT ma wyświetlacz OLED a Slim LCD.
- Slim ma wejście micro USB
- Slim posiada wbudowane 1 GB pamieci
- Slim ma większa baterie

Dodatkowo są wersje z możliwością włożenia karty SIM bądź takie bez czytnika.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@invit: Kup PSP, tańsze (100 zł = konsola + ładowarka + karta pamięci). Ograsz sobie dość sporo fajnych gier i wtedy pomyślisz nad czymś lepszym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@invit: unikaj oled, teraz używki będą miały już tylko poprzepalane ekrany, a jak nie teraz to bardzo niedługo. Najważniejsza będzie pojemność karty. Odradzam schodzić poniżej 32 GB. Wtedy robi się mało komfortowo.
@invit: kup pierwsza wersje FAT (z ekranem oled, tylko zobacz pod swiatlo czy nie jest zjechany). Roznice widac, ekran jest swietny :) karta starczy 16 gb, chyba ze lubisz miec wiecej gier jednoczesnie na konsoli

@wpgg: Konsola nie jest martwa, nie wychodza na nia zachodnie gry AAA i gry od Sony. Wydaja za to japonscy wydawcy, indyki i cala masa portow z ps1, ps2 a nawet ps3. Jak ktos nigdy
@invit Ja kupiłem pm Vitę rok temu i mam od zatrzęsienia gier do przejścia. Tak jak kolega wyżej napisał - w skrócie starszy fat to lepszy ekran, nowsza czyli slim to dłuższy czas na baterii (ok 3.5h vs 5h). Nowsza jest też cieńsza in lżejsza, bo w całości wykonana z plastiku, starsza to takie bardziej premium wykonanie. OLEDy w FATach są piękne, ale mają tendencję to różowienia, więc bez obejrzenia konkretnej sztuki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@juma777: @invit: vita przestaje być produkowana w tym roku w Japonii. Możemy się niedługo spodziewać oficjalnego ogłoszenia końca wsparcia co oznacza również koniec certyfikacji nowych gier. Zaznaczmy, że większość japońszczyzny nie nadaje się na europejski rynek. Z powodu braku dostępności dla naszego regionu i braku tłumaczenia choćby na angielski. Samych indyków już teraz wychodzi dużo mniej niż niedawno. W naszym regionie konsola jest praktycznie martwa. Można grać tylko w to
@invit:
-póki co hackowalne są jedynie konsolki z softem 3.68 lub niższym, aktualna wersja to 3.70
-w najbliższych miesiącach najprawdopodobniej wyjdzie hack umożliwiający złamanie również wersji 3.70, po prostu koleś za to odpowiedzialny czeka aż Sony oficjalnie zakończy wsparcie żeby nie załatali mu exploita
-adaptery SD2Vita to protip, oryginalne karty są drogie a tak to wrzucisz sobie zwykłą kartę SD klasy 10 i będziesz zadowolony, przy czym musisz pamiętać że korzystanie
@Lechu94: to brzmi dość rozsądnie. Wydaje mi się że raczej postawię na nowsze rozwiązanie i mocniejszą baterię i bardziej trwały wyświetlacz niż ładniejsze kolory.
@krykoz: nie no bez przesady, stać mnie na wydanie tych kilku stówek bez zbędnych wyrzutów sumienia :)
@Kokos: dzięki za odp, wezmę slim ze względu na nowsze rozwiązania, jednak co do pamięci to niżej piszą że są przejściówki które działają dość dobrze.
@juma777: chyba
@invit PCH-1XXX to fatki, PCH-2xxx to slimy, ostatnia cyfra to kod regionu ale on chyba nie ma znaczenia. Wersja softu jest niezależna od wersji konsolki, miało to znaczenie dawno temu gdy możliwe było shackowanie bodajże tylko 3.60 bo slimki fabrycznie miały wyższy soft, teraz po prostu musisz się indywidualnie pytać sprzedawców, ci którzy wiedzą co i jak i podają wersję softu w ogłoszeniu cenią się odpowiednio wyżej za konsolki z możliwością przeróbki
@Kokos: ja mam OLED kupiony tydzień po polskiej premierze, kupiona w lutym 2012.
Ekran nadal jest idealny, nic się nie wypaliło - jednak przyznaje że mocno jej nie katowałem (posiadałem również w tym samym czasie PS3 a następnie PS4) w domu nie grałem na vicie a za mało czasu spędzałem w miejscach gdzie mogłem ja zabrać i spokojnie pograć.
Z karta jak najbardziej się zgadzam, mam tylko 4GB :/
@invit: