•  

Chciałbym sobie kupić psvite, jednak nigdy nie miałem żadnego handhelda i nie jestem ani trochę w temacie. Na co zwracać uwagę? Są jakieś gorsze i lepsze wersje konsoli? Która jest najlepsza? Da się na to wrzucać jakieś emulatory i gry z neta?
    #psvita #konsole

•  

@invit: z kategorii przenośnych konsol nie lepiej switcha?

•  

@wpgg: niby lepiej, ale jak miałbym wydać 1200 na konsolkę to już bym prędzej wymienił mojego wysłużonego radka r9 290 na coś nowego.

•  

@invit: bo wydaje mi się trochę bez sensu kupowanie konsoli która już jest praktycznie martwa

•  

@wpgg: czemu? nigdy nie grałem w gry na vite, z tego co wiem to baza gier jest dość spora. Nie zależy mi na najnowszych tytułach i nie mam zamiaru przed nikim szpanować nową zabawką.

+: Tarec
    •  

Zależy co potrzebujesz. Są wersje tzw. FAT i Slim. Każda wersja ma swoje plusy i minusy.. Przykładowo: - - wersja FAT ma wyświetlacz OLED a Slim LCD.
      - Slim ma wejście micro USB
      - Slim posiada wbudowane 1 GB pamieci
      - Slim ma większa baterie

Dodatkowo są wersje z możliwością włożenia karty SIM bądź takie bez czytnika.

•  

@invit: Kup PSP, tańsze (100 zł = konsola + ładowarka + karta pamięci). Ograsz sobie dość sporo fajnych gier i wtedy pomyślisz nad czymś lepszym.

+: invit
    •  

@invit: unikaj oled, teraz używki będą miały już tylko poprzepalane ekrany, a jak nie teraz to bardzo niedługo. Najważniejsza będzie pojemność karty. Odradzam schodzić poniżej 32 GB. Wtedy robi się mało komfortowo.

+: Tarec, invit
    •  

@invit: kup pierwsza wersje FAT (z ekranem oled, tylko zobacz pod swiatlo czy nie jest zjechany). Roznice widac, ekran jest swietny :) karta starczy 16 gb, chyba ze lubisz miec wiecej gier jednoczesnie na konsoli

@wpgg: Konsola nie jest martwa, nie wychodza na nia zachodnie gry AAA i gry od Sony. Wydaja za to japonscy wydawcy, indyki i cala masa portow z ps1, ps2 a nawet ps3. Jak ktos nigdy nie mial konsoli, to gier jest od zatrzesienia, a starsze gry lepiej wygladaja wlasnie na malym ekranie (zwlaszcza oled).
      Switch jest drogi, tak jak gry na niego. Na ps vita za grosze kupisz co chcesz na wyprzedazach.

@krykoz: po co psp, skoro najlepsze gry z psp sa tez na vicie? Bez sensu.

•  

@invit Ja kupiłem pm Vitę rok temu i mam od zatrzęsienia gier do przejścia. Tak jak kolega wyżej napisał - w skrócie starszy fat to lepszy ekran, nowsza czyli slim to dłuższy czas na baterii (ok 3.5h vs 5h). Nowsza jest też cieńsza in lżejsza, bo w całości wykonana z plastiku, starsza to takie bardziej premium wykonanie. OLEDy w FATach są piękne, ale mają tendencję to różowienia, więc bez obejrzenia konkretnej sztuki raczej odradzam. No i z racji daty produkcji używane FATy mogą mieć już zjechane baterie. LCD w slimach nie jest w żadnym wypadku złe, ale OLED to OLED.
      Kupuj konsolę od razu z kartą, bo osobno wyjdzie drogo. Szczególnie, że gry cyfrowe na promocjach są dużo tańsze, niż fizyczne (chyba, że chcesz piracić). Nie myśl, że 8GB Ci starczy na początek - to jest zdecydowanie za mało. Minimum 16 GB, przy 32 jest już miejsca na masę gier. Niektóre zajmują po 100-200MB, inne po kilka GB.
      Niektóre akcesoria można kupić na AliExpress albo na play-asia.com - mi nowa karta wyszła znacznie taniej, niż używana w Polsce, ale to kwestia promocji i ryzyko vatu.

Ja się na zakupie nie zawiodłem, mimo że mam też masę innych platform do grania. PSP zignoruj, bo wszystko co jest na psstore można zainstalować również na Vicie.

•  

@Kokos: widać że specjalista od vity ( ͡° ͜ʖ ͡°) ty lepiej zobacz ile kosztuje karta 32gb do vity lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@juma777: @invit: vita przestaje być produkowana w tym roku w Japonii. Możemy się niedługo spodziewać oficjalnego ogłoszenia końca wsparcia co oznacza również koniec certyfikacji nowych gier. Zaznaczmy, że większość japońszczyzny nie nadaje się na europejski rynek. Z powodu braku dostępności dla naszego regionu i braku tłumaczenia choćby na angielski. Samych indyków już teraz wychodzi dużo mniej niż niedawno. W naszym regionie konsola jest praktycznie martwa. Można grać tylko w to co się już ukazało i nie liczyć na nic więcej. Chyba że na rychłe spiracenie. Wtedy i karta PS Vita nie jest potrzebna, wystarczy karta SD z przejściówką.

•  

@Bombowy_Zasilacz: Przecież po to się hackuje konsolkę i kupuje za kilkanaście złotych adapter SD2Vita

•  

@invit:
      -póki co hackowalne są jedynie konsolki z softem 3.68 lub niższym, aktualna wersja to 3.70
      -w najbliższych miesiącach najprawdopodobniej wyjdzie hack umożliwiający złamanie również wersji 3.70, po prostu koleś za to odpowiedzialny czeka aż Sony oficjalnie zakończy wsparcie żeby nie załatali mu exploita
      -adaptery SD2Vita to protip, oryginalne karty są drogie a tak to wrzucisz sobie zwykłą kartę SD klasy 10 i będziesz zadowolony, przy czym musisz pamiętać że korzystanie z adaptera wymaga shackowanej konsolki i wkłada się go tam gdzie fizyczne karty z grami
      -Vita Slim ma wbudowane 1GB pamięci co w zupełności wystarcza do uruchomienia hacku i przełączenia się na kartę SD w przypadku nietrwałej przeróbki, w wersji FAT musisz mieć cały czas choćby najmniejszą kartę pamięci
      -Vita w 100% emuluje PSP więc na przerobionej konsolce możesz sobie wygodnie zagrać we wszystkie tytuły z tamtej generacji, po prostu wrzuca się obrazy na kartę pamięci i działa
      -na Vicie możesz też spokojnie pograć w gry z PSX
      -w Fatkach wypalają się OLEDy, Slimki mają LCD
      -kilka gier z PSP otrzymało nieoficjalne patche (wymagające przeróbki) dodające pełną obsługę drugiego analoga
      -w reszcie możesz sobie przypisać go jak chcesz, na przykład zamiast przycisków x y a b do celowania w Peace Walkerze
      -gier natywnych strawnych dla normalnych ludzi nie ma dużo i to jest fakt, ale za to jest MGS2 i MGS3 HD więc zakup jest w 100% uzasadniony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      -shackowana konsolka spokojnie może się łączyć z PSN, nie dostaniesz bana, z tego co wiem nadal działa też Remote Play czyli jeżeli masz PS4 to możesz spokojnie grać na sraczu

Ja za konsolkę dałem 300 zł, dużo więcej bym za nią nie dał bo szczerze mówiąc nie jest tyle warta, ja osobiście traktuję ją jako ulepszone PSP z paroma dodatkowymi funkcjami i jestem zadowolony

•  

@Lechu94: to brzmi dość rozsądnie. Wydaje mi się że raczej postawię na nowsze rozwiązanie i mocniejszą baterię i bardziej trwały wyświetlacz niż ładniejsze kolory.
      @krykoz: nie no bez przesady, stać mnie na wydanie tych kilku stówek bez zbędnych wyrzutów sumienia :)
      @Kokos: dzięki za odp, wezmę slim ze względu na nowsze rozwiązania, jednak co do pamięci to niżej piszą że są przejściówki które działają dość dobrze.
      @juma777: chyba nie zależy mi tak bardzo na kolorach, chyba że jeszcze o tym nie wiem :)
      @Tarec: IMO bateria przemawia dużo bardziej do mnie niż wyświetlacz, a kupując na allegro nie będę miał okazji sprawdzić w jakim jest stanie.
      @Kokos: nie zależy mi na wsparciu. Konsola ma służyć kilka lat gdy będę na wyjazdach za granicą, a potem niech ją cholera weźmie. Z tego co czytam to wielu użytkowników wraz z końcem wsparcia liczy na drugą młodość konsoli, a ja lubię takie motywy :)
      @Dave987654321: Kolego! dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź! Zwłaszcza za punkty o możliwości emulacji psp, psx i o PSN. Jednak mam jedno pytanie - na aukcjach są różne wersje konsoli PCH-xxxx. Czy powinienem zwracać uwagę na to, chociaż że interesuje mnie tylko slim? i czy wersja softu jest w jakikolwiek sposób zależna od wersji konsoli.

•  

@invit PCH-1XXX to fatki, PCH-2xxx to slimy, ostatnia cyfra to kod regionu ale on chyba nie ma znaczenia. Wersja softu jest niezależna od wersji konsolki, miało to znaczenie dawno temu gdy możliwe było shackowanie bodajże tylko 3.60 bo slimki fabrycznie miały wyższy soft, teraz po prostu musisz się indywidualnie pytać sprzedawców, ci którzy wiedzą co i jak i podają wersję softu w ogłoszeniu cenią się odpowiednio wyżej za konsolki z możliwością przeróbki

•  

@invit: https://twitter.com/theflow0
      To twitter kolesia odpowiedzialnego za łamanie Vity

•  

@Kokos: ja mam OLED kupiony tydzień po polskiej premierze, kupiona w lutym 2012.
      Ekran nadal jest idealny, nic się nie wypaliło - jednak przyznaje że mocno jej nie katowałem (posiadałem również w tym samym czasie PS3 a następnie PS4) w domu nie grałem na vicie a za mało czasu spędzałem w miejscach gdzie mogłem ja zabrać i spokojnie pograć.

Z karta jak najbardziej się zgadzam, mam tylko 4GB :/
      @invit: nie widziałem nigdy na oczy wersji SLIM (żaden mój znajomy nie ma nawet Vity) jednak słyszałem dużo opinii, że widać różnice na wyswietlaczu a sama konsola FAT ma dużo lepsze wykonanie, przy produkcji Slim starali się obniżyć strasznie cenę.

•  

@invit: przejściówka na sd działa tylko na złamanej konsoli.

•  

@Dave987654321: Wiadomo kiedy mniej więcej nastąpi ten koniec wsparcia przez sony?

•  

@KroLiszek Dokładnie nie, ale to kwestia najbliższych miesięcy. Już teraz nie ma nowych gier na plusie, została też zakończona produkcja, teraz tylko trzeba czekać na ewentualnego ostatniego patcha

+: Kokos
    •  

@Dave987654321: To dosyć szybko. W takim razie poczekam jeszcze aż sony zakończy wsparcie i ewentualnie zostanie wydana jakaś najnowsza wersja przeróbki konsoli.