Wpis z mikrobloga

Siema Mirki od #papierosy
Mam ważne pytanie w sprawie aromatyzowania tytoniu. Stosowałem te sztuczne aromaty, ale nie są zbyt dobre i mdli mnie od nich. Wiem, że jest możliwość stworzenia własnego aromatu na bazie alkoholi i np jakichś przypraw. Jest to jeden z wielu sposobów, ale właśnie tego chciałbym spróbować. Tutaj pojawia się pytanie: czy można taki aromat stosować tylko przy fermentacji liści tytoniowych i jest kierowany bardziej pod produkcję własnego tytoniu do cięcia, czy na przykład można dodać owy aromat do shagu i zamknąć szczelnie na jakiś czas?

Słyszałem również, że można tytoniem fajkowym aromatyzować zwykły szag. Tak się składa, że fajkę też czasami palę i mam tytoń Amphora Full, ale trochę żal jest mi go przeznaczać na zwykłe papierosy. Czasami sobie dodam jeden paseczek drobny do szlugi, ale nie robię tego często. Jednak przyznać muszę, że zmienia to całkowicie smak tego skręta, więc wierzę, że jest możliwe żeby też tak zaromatyzować, ale żal byłoby mi większej ilości tego tytoniu gdyby coś poszło nie tak.

Znacie jakieś sprawdzone naturalne sposoby na aromatyzowanie shagu?

#shag #tyton #palenie #fajka #fajkarze #tytex #pipe #pytanie
  • 2