Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki. Chciałam Wam polecić grę "A Way Out". Jest to gra oparta całkowicie na kooperacji, można grać tylko w dwie osoby. Dawno już nie grałam w grę która tak fajnie podchodzi do tematu dwóch graczy na jednej kanapie.

Gra opowiada o dwóch więźniach którzy przypadkowo poznają się w czasie więziennej bójki i planują wspólnie uciec z więzienia. Czas akcji to wczesne lata 70.
Nie będę zdradzać więcej z fabuły, ale historia jest nawet interesująca (mimo, że dosyć prosta).

Rozgrywka opiera się o elementy przygodowe, czasami trzeba się poskradać, czasami postrzelać, czasami pobiegać albo pościgać. Dużo się dzieje, ale wszystkie elementy są proste do opanowania.

No właśnie, gra jest bardzo prosta do przejścia, a jej mechanizmy są również banalne (nieograniczona amunicja np.). Dla wprawionych graczy to będzie minus. Ale plus jest taki, że można zagrać z kimś kto nie ma zielonego pojęcia o graniu np. ze swoją dziewczyną czy młodszą siostrą, a może nawet i z rodzicami. Każdy szybko połapie się o co chodzi.

Gra jest dość krótka (5-6h) ale w można ją wydłużyć dokładnie przeszukując lokacje i grając w mini gierki typu rzutki, siłowanie się na rękę, itp. Zawsze mamy punktację dla obu graczy więc to fajny element mini rywalizacji (bo główna fabuła opiera się na współpracy).

Grafika jest ok, nie ma wodotrysków, ale nic nie irytuje specjalnie, a czasami trafiają się ładne widoczki.

Gra nie jest zbyt brutalna, nie ma też żadnych scen +18, więc granie z członkami rodziny nie będzie żenujące ;)

Ogólnie największym plusem tej gry jest świetny co-op. Brakuje mi bardzo gier tego typu, gdzie można sobie pograć z niebieskim przed tv razem na jednym ekranie.

Jeśli szukacie szybciej gierki do zagrania z kolegą, partnerką czy rodzeństwem to polecam serdecznie, bo to najlepszy co-op od dawna :) Oby powstało więcej takich gier, tyle, że może już trochę bardziej wymagających.

#gry #pcmasterrace #ps4 #xboxone #mirabelkipolecajo
Pobierz nika_blue - Mireczki i Mirabelki. Chciałam Wam polecić grę "A Way Out". Jest to gra o...
źródło: comment_G4aVzhrhMbLzkB6JugEKQQR0S5xnM8TK.jpg
  • 41
@nika_blue: Mnie jedynie zawiodło, że etap w więzieniu jest tak krótki... Ale gierka generalnie całkiem spoko. Dobre jest też to, że mając ją na Origin, osoba z którą chcecie zagrać, nie musi jej posiadać. Pobiera grę z waszego zaproszenia i może z wami grać nie kupując jej.