Wpis z mikrobloga

@plaisant co za czasy nastały widać bezpieczniej teraz trzymać na giełdzie ))¯_(ツ)_/¯

ja od czasów kiedy multibit zrobił portfel HD przestałem się czuć bezpiecznie z btc na portfelach, ja lubię prostotę a nie miliony f. mixsujących, zmieniających adresy, konsolidujacych i robiących tysiąc innych mi do niczego nie potrzebnych rzeczy

@cyberpunkbtc @kryptoholik

musicie się trochę douczyć panowie, twórca portfela może zrobić seed niekompatybilny z innymi, może zrobić algorytm swój własny generowania seedu niekompatybilny z niczym

Trochę za krótko jesteście w krypto żeby mnie pouczać o podstawach XD

https://en.bitcoin.it/wiki/Seed_phrase

Generally a seed phrase only works with the same wallet software that created it. If storing for a long period of time it's a good idea to write the name of the wallet
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@atari_XE: Tak, mam taki portfel i nie mogę ruszyć środków bo się wiesza. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taka specyfika BIP 39, ale to nie kwestia portfela, a nie btc samego w sobie.
@cyberpunkbtc: bo od czasów wprowadzenia walletów HD nikt nie backupuje kluczy priv, tylko seedy, i mało kto zdaje sobie sprawę że może to oznaczać że po kilku latach nie znajdzie softu który mu prawidłowo wygeneruje klucze na bazie tego seeda,

zwykłemu userowi milion adresów btc DO NICZEGO POTRZEBNE NIE SĄ
wystarczy JEDEN I JEDEN KLUCZ PRIV
@kryptoholik: dziś może tak, za 5-10 lat może nie będzie już walleta ze wsparciem BIP39 ¯\_(ツ)_/¯

dla mnie wystarczy jeden klucz priv,
a jestem zmuszony używać portfeli HD

mam nieodparte wrażenie, że wszystko to się robi po to żeby
"staw był głęboki z dużą ilością płotek a wtedy trudniej szczupaka wypatrzeć"

mnie nie interesuje mixowanie moich btc z handlarzami dragami i innymi typami,
czemu jestem do tego zmuszany?