Wpis z mikrobloga

@Meferius: No no a jego jedyny argument to to że żyje według pisma tak jakby był dzbanem i bez pisma nie widział jak być porządnym człowiekiem XD faktycznie miażdży XD
  • Odpowiedz
@szymeg7: Z tego co ja zrozumiałem, to on odnajduje swoją moralność w piśmie świętym, że pokrywa się to z jego własnymi przemyśleniami na temat życia, jak sam twierdził "nie jest owieczką, a stale analizuje"
  • Odpowiedz
  • 2
@Meferius chętnie bym podyskutowała z typem, który twierdzi, że religia nie jest dla osób leniwych. No sorry, czy szukanie odpowiedzi na wszelkie pytania świata w jakiejś książce nie jest właśnie lenistwem?
  • Odpowiedz
@xbix: Tylko, że on analizuje, stale poszukuje, powiedział, że za każdym razem dowiaduje się czegoś nowego, że odnajduje cały czaas nowe aspekty, do których biblia się odnosi.
  • Odpowiedz
@Meferius: czyt. to tak samo jak z wrozbami i horokopami, ze jest napisane tak, ze kazdemu sie wydaje, ze to o nim i ze to prawda i wszystko sie zgadza

A prawda jaka jest to niech sobie kazdy sam oceni ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Meferius Co wynika z mojej obserwacji to fakt, że ludzie wierzący są bandą leni, którzy wszystko próbują uzasadnić Biblią. Zero indywidualnego myślenia i własnych wniosków. Analiza tekstów i tak pewnie sprowadza się u większości do tego, co głosi Kościół, więc gdzie tu szukanie nowych odpowiedzi? Dla osób, którzy faktycznie nie są leniwi, jest poszukiwanie odpowiedzi bez oparcia w książce.
  • Odpowiedz
Tylko, że on analizuje, stale poszukuje


@Meferius: Myślisz że skąd się bierze duża część ateistów? Właśnie z analiz, poszukiwań odpowiedzi, biblii.
Analizujesz i w pewnym momencie zdajesz sobie sprawy że to kupa bzdur i nie potrzebujesz mitycznych zasad żeby być dobrym człowiekiem.
  • Odpowiedz