Wpis z mikrobloga

no więc dzisiaj stałem się osiedleńcem w uk.

#!$%@?... no to jest jednak sukces.


@kai-humai: wykop.pl twierdzi, że takie ludzie to patologia i sebiksy jakieś więc nie wiem czy to sukces. Choć według mnie wyrwanie się z tego polskiego #!$%@?łka to zawsze jakaś zmiana na plus.

Ale to można dopiero docenić po kilku latach emigracji i pierwszym zaliczonym etapem jest jak przestaniesz przeliczać funty na zety. Wtedy będą z ciebie ludzie.
@chlebek_ziemniaczki: no... nazwy mają posrane... ale co zrobisz?
@asdasdce2w: dodają u siebie w systemie info do twojego paszportu... czyli na granicy np podczas powrotu im w systemie się wyświetla, że mimo, że paszport polski... to masz ten status i nie mogą tak po prostu cię nie wpuścić... innymi słowy przechodzisz przez kontrole tak jak teraz...
@4x80: 6 lat tu siedzę.. póki co nie mam za bardzo jak się wynosić.. mam w miarę ok fajną pracę (w swojej branży) no i wcale nie zapowiada się, żeby akurat w moim zawodzie coś się zmieniło... ciągle od cholery roboty... ale nie ukrywam, że ja osobiście jestem fanem unii europejskiej i kombinuję co i jak żeby wypieprzać do paryża. jedno z moich największych marzeń, żeby tam mieszkać.
@1950M:
https://www.gov.uk/guidance/using-the-eu-exit-id-document-check-app
tu jest info...
jeżeli ktoś ma iPhona.. to wtedy idziesz do najbliższego councilu... i oni pomagają przy rejestracji.
wszystko szybko i sprawinie.

ja np byłem dzisiaj.. powiedzieli mi, że decyzja do 2 tygodni a dosłownie po wypełnieniu kilku pól (łącznie 10 minut) dostałem po godzinie maila z info, że mam ten status.
także ogólnie z przejazdami metrem itp itd.. w ciągu dnia robisz wszystko bez problemu.