Wpis z mikrobloga

Witam bardzo serdecznie. Gdzie można wysłać jakiś donosik jak dzwonią do mnie jacyś ankieterzy i inni zabierający mój cenny czas? Jak się pytam skąd mają numer to a no wie pan. 3 pierwsze liczby to numer operatora a reszta totolotek. Z tego co wiem to bez mojej wcześniej wyrażonej zgody nie mogą tego robić. Tak samo baba nie chciała mi dać kogoś wyższego rangą. Tak samo prosząc o dane firmy to podała jej nazwę. Samą nazwę. Pytając o NIP gadała, że nie zna. Następnym razem chciałbym ich trochę postraszyć, to może się odwalą.
Z góry Bóg zapłać.
#prawo
  • 4
  • Odpowiedz
@r4do5: art. 172 Prawa Telekomunikacyjnego

Zakazane jest używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, chyba że abonent lub użytkownik końcowy uprzednio wyraził na to zgodę.


Znalazłem coś takiego. Z tego co baba gadała to dzwoni firma. Pytali się głównie o bankowość, gdzie zarabiam i na jakie dziwki tracę hajs. Szanuję. Ale nie mam zamiaru odrzucać nawet kilka razy dziennie telefonu bo jakaś bab dzwoni do mnie
  • Odpowiedz
@Pietr: ok, nie wiedzialem, napisalem na chlopski rozum. Dzieki za skrupulatne sprawdzenie i wyjasnienie. Jest napisane co grozi za lamanoe tego przepisu? Bo czasami masz zakazy bez przewidzianej zadnej kary albo bez realnej mozliwosci jej nalozenia.
  • Odpowiedz