Wpis z mikrobloga

@BajerOp: Jak to nie #!$%@?ć to po co ja kupiłem opony marki premium podkreślam PREMIUM
@fishchip: to laguna 2 tam systemy kontroli trakcji już nie działają xD sterownik esp z 1.6 przełożony do 2.0 i TC cię włącza nawet na trójce jak dam w podłogę mimo że potężny moment 190nm raczej nie ma prawa zrywać trakcji xD
opony mają bardzo dużo do rzeczy, jak są złe to nie właściwie działają komputerowe systemy trakcji, gdzie obliczone wszystko jest pod konkretny model opony


@fishchip: magicznie nagle przestaje działać system ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba nie do końca wiesz jak działają takie systemy, owszem jak zmienisz rozmiar opony i to jednej, ale indeks prędkości czy nośności nie ma tutaj nic do rzeczy.
masz to w instrukcji obsługi każdego samochodu


@fishchip: olej też należy lać tylko tego producenta którego przewidział producent inaczej silnik się popsuje, dyrdymały wyssane z palca.

System ABS czy TC będzie działał dobrze, jak założysz lepsze opony to nawet lepiej będzie działał, ale tylko i wyłącznie dlatego że lepiej taka opona trzyma się asfaltu i działania systemu nie zmienia. Algorytm działania systemu się nie zmienia.
@fishchip wybacz, że to powiem, ale pieprzysz farmazony jak potłuczony. Co ma index prędkości wspólnego , tymi systemami? No wytłumacz mi to proszę, bo jestem ciekaw co za bajkę wymyslisz. Żeby nie było, nie pochwalam jazdy na oponach z niższymi indeksami niż zaleca producent, ale zdecydowanie nie z powodu, że jakiś system się pogubi. One są po prostu minimalnie słabsze i delikatniejsze. I to nawet nie chodzi o to, że użytkownik nigdy
@fishchip: juz nie moge edytować, a kolejny argument mi do głowy przyszedł:
Mam nadzieje, ze Ty kolego wiesz, ze opony sie starzeją i z wiekiem traca parametry.
Gdyby te systemy były tak szczegółowo dobierane pod opone, to juzby po 3-4 latach głupiały, bo bieżnika ubyło połowe, guma stwardniała...

Albo jesszcze bardziej prozaicznie
Te systemy przciez musza działać i w słoneczna pogode, i w deszczu i w śniegu, ot w kazdych warunkach.